В Україні подорожчає електроенергія

22.05.2020 11:46

Незважаючи на створення Антикризового енергетичного штабу, перевірки "Укренерго", переговори з інвесторами, обіцянки Кабміну ситуація в енергетиці продовжує погіршуватися - зростають тарифи, збільшуються борги, встановлюються антирекорди по виробництву електроенергії.


В середині травня голова комітету Верховної Ради з енергетики Андрій Герус заявив, що загальна потужність працюючих блоків атомних електростанцій знизилася до 6780 МВт. Це менше половини від загальної потужності АЕС, що є історичним рекордом України.

Герус повідомив, що через зупинку атомних блоків на 15% зросла вартість електроенергії для підприємств.

При цьому т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславец заявила, що в Україні найнижчий тариф на електроенергію для побутових споживачів серед європейських країн.

Про це в своєму матеріалі для ZN.UA написав кандидат економічних наук Сергій Следзь.

Однак Сергій Следзь вважає, що підвищення тарифів на електрику не уникнути.

Першою причиною цього він називає накопичення в галузі з липня минулого року боргів на суму 50 млрд. Грн., 4,7 з них припадає на населення. Крім того, 28 млрд. Грн. боргів накопичено за попередні роки.

Следзь пояснив, що підвищення тарифів відбудеться і через  борги перед постачальниками "зеленої" електроенергії з поновлюваних джерел, які за різними даними становлять 9-12 млрд. Грн. На сьогоднішній день тариф на таку електроенергію перевищує 4 грн. / КВт • год і за прогнозами економіста може бути знижений лише на 7,5-15%, що все одно залишить його найбільш високим в світі.

 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини