В Україні планують створити Антирейдерську міжвідомчу раду при Президентові України – подробиці

Проблема, яка хвилює представників великого та середнього бізнесу в Україні, може бути врешті-решт вирішена. Йдеться про створення Антирейдерської координаційної міжвідомчої ради при Президентові України. З такою ініціативою українські бізнесмени виступили під час круглого столу на тему «Бізнес під прицілом: чому українському бізнесу дедалі частіше загрожує небезпека?», який відбувся 9 липня у пресцентрі «Стоп корупції». За результатами заходу було надіслано відкритого листа до Офісу Президента з відповідною ініціативою учасників обговорення.

reyderi
Ілюстрація: СтопКор

У керівника держави на звернення відреагували

Підприємців запевнили, що з питань можливого неналежного реагування на заяви про вчинення злочинів, неефективного провадження досудового розслідування, а також щодо необхідності розв'язання на державному рівні проблем захисту вітчизняного бізнесу та ініціювання розробки відповідних пропозицій, звернення надіслано до Офісу Генерального прокурора та Кабінету Mіністрів України з проханням розглянути у межах компетенції, вжити заходів згідно з чинним законодавством та проінформувати про результати.

Це ж питання поставив Президент Володимир Зеленський 28 серпня під час робочого візиту на Черкащину, де зустрівся з представниками бізнесу. Під час зустрічі обговорили важелі ефективного розвитку підприємництва та сільського господарства в регіоні, проєкти з перероблення відходів, іригаційних систем. І зокрема, предметно окреслили фактори, які негативно впливають на бізнес-клімат та інвестування в Україну. Йшлося про резонансні випадки: рейдерські захоплення, замовні кримінальні справи та рішення судів на прикладі ТОВ ПІІ «Еконія» Ірини Варагаш та групи компаній «Петрус» Людмили Русаліної.

reyderi Zelenskiy
Фото: СтопКор

Бізнеследі заявили Гаранту Конституції про тиск на них шляхом погроз та фабрикування кримінальних справ

Як раніше писав «СтопКор», Микола Петренко, з яким довгі роки вела бізнес меценатка Людмила Русаліна, зізнався у своїй причетності до замовних проваджень проти жінки, а також використанні «ручних» слідчих. Про це вона розповіла під час пресконференції. За словами потерпілої, головна мета її бізнес-партнера, який перетворився на справжнього рейдера – будь-якими методами відібрати їхній спільний бізнес.

«Місяць тому після моєї пресконференції мій партнер Микола Петренко у присутності мого адвоката Олени Фролової пізно ввечері повідомив, що за замовними справами стоїть він. Що у нього є ручний кишеньковий слідчий, який повністю виконує його розпорядження. У присутності мого адвоката із вимогою підписати він передав документи, якими мене повністю усувають з мого бізнесу. І сказав: якщо я їх підпишу, то його слідчий закриє кримінальні справи і все буде добре», – розповіла тоді бізнесвумен.

Щодо Варагаш, то її історія сталася два роки тому

У липні 2018 року компанія «Еконія» зазнала атаки з боку рейдерів, тоді було зареєстровано «клон» підприємства. Справа набула широкого розголосу у ЗМІ, а вся бізнес-спільнота України та громадськість вступилися за власницю компанії Ірину Варагаш та «Еконію». Також, що найголовніше, було встановлено факт протиправних дій реєстраторів і повернуто права на майно.

reyderi Zelenskiy Vargash
Фото: СтопКор

Але це не кінець: 9 липня 2020 року о 06:00 ранку група Головного слідчого управління МВС України силоміць вдерлася в київський офіс компанії «Еконія» та розтрощила вхідні двері задля проведення обшуків, постанови про які вручила лише після вторгнення.

Враховуючи безліч прикладів захоплень бізнесу в Україні, виникла ініціатива створення Антирейдерської координаційної міжвідомчої ради при Президентові України. Ця ініціатива об'єднає представників усіх силових структур, бізнес-асоціацій, громадських організацій, аби діяти ефективно та жорстко при будь-якому зазіханні на приватну власність та корпоративні права. При такому підході рейдерство в країні стане радше винятком, аніж правилом.

Фото: СтопКор
Зазначимо, 3 вересня в столиці відбудеться круглий стіл на тему «Антирейдерська міжвідомча рада з захисту бізнесу при Президентові України: пропозиції щодо механізму і регламенту роботи».

Учасники круглого столу (представники бізнесу, громадськості, політичні діячі) запрошують до обговорення конкретних пропозицій зі створення Антирейдерської міжвідомчої ради із захисту бізнесу при Президентові України: її складу, механізмів роботи, функціоналу і регламенту роботи.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини