В Україні можуть різко зрости ціни на паливо

Найближчим часом ціни на автомобільне паливо на АЗС можуть істотно зрости. Підконтрольний бізнесменові Ігорю Коломойському єдиний приватний НПЗ "Укртатнафта", а також напівдержавна "Укрнафта" спільно з "Укргазвидобуванням" добиваються введення мит для імпортного дизпального і автогазу. 

Українські виробники наполягають на компенсаційних заходах у вигляді мит на субсидований імпорт із 8,46% зі щорічним підвищенням їх розміру на 4,24 процентних пункти – до 25,4% з 1 січня 2024 року. Компанії попросили Міжвідомчу комісію запровадити мита, не чекаючи результатів антисубсидіціарного розслідування, тобто як забезпечувальний захід до вивчення питання по суті.

Результатом таких заходів стане неминуче підвищення цін, яке ляже на плечі простих українців і принесе надприбутки структурам Коломойського, впевнені експерти. Україна давно не забезпечує себе автомобільним паливом власного виробництва: кількість приватних НПЗ не без зусиль того самого Коломойського, який отримав контроль над "Укртатнафтою", скоротилося до одного. Також виробляє автопаливо Шебелинський НПЗ державної компанії "Укргазвидобування". Частка українського дизпалива на ринку – близько 10%, і навіть якщо Кременчуцький НПЗ "Укртатнафти" збільшить перероблення вдвічі, ситуацію це не змінить, впевнені експерти. Про це йдеться в статті 112.ua

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини