“В суді можна бути тільки обвинуваченим” – мер Вишгорода Олексій Момот розкрив деталі своєї кримінальної справи

31.08.2018 10:01

В рамках ексклюзивного інтерв'ю "СтопКору" мер Вишгорода Олексій Момот повідомив про деталі кримінальної справи, яку порушили проти нього у 2015 році. Нагадаємо, йшлося про отримання найбільшого в історії України хабара у розмірі 300 тисяч євро. Проте станом на кінець серпня 2018 року справа так і не набула якогось логічного завершення. Отже, "СтопКор" вирішив поцікавитися, що з цього приводу каже сам обвинувачений. Далі пряма мова. (С.К. – СтопКор, О.М. – Олексій Момот)

С.К.: Що зараз з Вашою кримінальною справою? Бо у 2015-му ми з Вами говорили про пана Грищенка, відео те бачили, що там інша людина. Я потім бачив, що справи переносилися, мінялися з однієї прокуратури в іншу прокуратуру. На даному етапі що по цій справі?

О.М.: Нарешті зайшли до суду. Все ж таки дійсно вона була в прокуратурі Київської області, потім її прокурори вже Київської області, коли от все сталося, коли в нас виявилося, що там підставна людина, яка зараз сидить в тюрмі – той заявник, який все це заварив, вони спробували передати її в НАБУ. НАБУ і пан Холодницький відмовилися приймати цю справу, повернули її в прокуратуру Київської області, ще десь близько чотирьох місяців пройшло, Генеральна прокуратура забрала її, передала в прокуратуру Києва, з Києва через кілька днів забрали знову в прокуратуру області, ну от дійшли – нарешті у нас зараз попередній розгляд справи в суді. Це там вивчаються матеріали. Ми суду не стали повертати на дослідування. Мені хочеться, щоб вже ця справа… бо крапку можна поставити тільки в суді.

С.К.: Коли у Вас засідання, в якому суді?

О.М.: Шевченківський районний суд міста Києва, я зараз боюся збрехати – 23, 26 чи 28 вересня.

С.К.: Це буде попереднє слухання, так?

О.М.: Так. Це попереднє, це ще не розгляд справи по суті, там є така процедура, що суд розглядає, чи правильно зібрані матеріали, я сам ще не досить розбираюсь, це справа адвокатів.

С.К.: І зараз прокуратура Київської області все ж займається?

О.М.: Так. Прокуратура Київської області вже представляє цю справу як обвинувач в суді.

С.К.: Ви там у цій справі зараз як обвинувачений?

О.М.: Звичайно. В суді можна бути тільки обвинуваченим.

С.К.: Можливо, перекваліфікували на свідка?..

О.М.: Ні, ні.

С.К.: Просто дійсно в цій справі можна заплутатись, якщо так часто її переміщали з одного поля в інше. В підсумку, на цьому попередньому слуханні чого очікуєте?

О.М.: На цьому попередньому слуханні, там очікувати можна тільки одного – суд надасть свій висновок, я сподіваюсь, про те, що матеріали можна розглядати, і визначить порядок дослідження доказів. І вже призначить, нарешті, дату розгляду справи по суті. Бо є розумні якісь строки, загальноприйняті норми, і вже майже три роки все це тягнеться, два з половиною, і ми ще не почали розглядатися.

С.К.: Я пам’ятаю, ми тоді з Вами говорили, у Вас було якесь обмеження на переміщення…

О.М.: Ні, все зняли тоді, коли підозру визнавали необґрунтованою Апеляційним судом і повертали мене на посаду, тобто все познімали, абсолютно спокійно я відвідую відрядження і за кордон абсолютно без проблем.

С.К.: Як Ви думаєте, чому все так довго по цій справі тягнеться? Скільки вже? Більше трьох років вже, так?

О.М.: Ні, не три роки, три роки буде в квітні. Два з половиною роки. Ну очевидна ж відповідь, Ви ж знаєте, що заявника не можна привести до суду, тому що заявник, м’яко кажучи, ненадійний, який написав пану Луценку і пану Ситнику про те, що – він сам написав про це заяву, що справу фальсифіковано, назвав конкретні прізвища, хто за це заплатив, у мене ці всі листи є, в Інтернеті вони вже оприлюднені. Людина сидить в тюрмі, доставити його, що він буде розказувати в суді – теж, м’яко кажучи, незрозуміло. Я не знаю, як буде прокуратура… Хай доводять, вони цей матеріал робили, хай доводять у суді. Хай спробують якось…

С.К.: А оце попереднє слухання, воно першим буде, чи його вже переносили з якоїсь дати?

О.М.: Його переносили кілька разів. Перше попереднє слухання було, воно пройшло місяці чотири, здається, назад. Чотири чи п’ять місяців назад. Там про процедуру питають: ви не проти розгляду чи повернути в прокуратуру? Ми сказали: ні, ми вже не проти, не треба нічого повертати, давайте все ж таки розбиратися в суді. Все, і суд призначив дату у вересні, треба в реєстрі подивитися.

Повна версія інтерв'ю, у якій пан Момот відповідає на запитання, що стосуються комунальних проблем Вишгорода, а також сумнівної забудови, вийде на нашому сайті та нашому YouTube каналі незабаром. Тож слідкуйте за оновленнями або підписуйтесь на YouTube канал "Стоп Корупції".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X