В СБУ «забули» про справу проти посадовця, який нагрів НАН на 20 мільйонів

07.05.2020 18:00

Елітні землі, що належать НАН – ласий шматок для забудовників та інвесторів. Попри те, що існує практика: незадіяні науковцями землі віддавати забудовникам під зведення житлових комплексів, у яких згодом житло отримають науковці, — і з цим в академіків виходить не дуже. Адже за десять років з 2008 до 2018 року власниками квартир стали лише 187 учених з-понад 15 000 науковців. Куди поділася решта житла, і як це коментують аудитори? Дивіться у сюжеті Асі Шевченко.

Звісно, всі ці обставини викликали у журналістів чимало запитань і до Академії, і до окремих інститутів, і до Держаудитслужби, яка перевіряла діяльність науковців.

Але тут на нас чекала найбільша несподіванка: аудитори відмовилися давати коментарі, написавши відповідь на півтори сторінки, чому вони не будуть давати інтерв'ю під час карантину. Навіть скайпом.

Ми, звісно, не експерти з коронавірусу, утім очевидно, що скайпом він не передається. Далі медійники звернулись із запитом до керуючого справами НАН Михайла Сидоренка, та він також утримався від будь-яких коментарів.

«Це треба робити як: не керуючому справами писати. Ви собі придумали, що керуючий справами — так це все. Так це — не так. Треба писати на Президію НАН України. І вже керівництво Президії буде вирішувати, хто на що буде відповідати, хто буде давати інтерв'ю, якщо таке буде. Ви помилились адресою», — заявив чинний керуючий справами НАНУ Михайло Сидоренко.

Але, виходить що Служба Безпеки три роки тому також помилилась адресою? У березні 2017 року СБУ зробила заяву, згідно з якою «керуючий справами НАН Сидоренко завдав Академії збитків на 21,7 млн грн в інтересах забудовника». Справу навіть передали до суду.

Академія зменшила частку житлових площ, які зобов'язаний передати забудовник, та змінила їх на нежитлові приміщення

За слідами тих подій ми звернулись і до СБУ з питанням, а чим же завершилася ця історія. Однак там нам відповіли, що «у кримінальних провадженнях, які розслідують слідчі органи безпеки, повідомлення про підозру у вчиненні злочинів згаданому вами громадянину не здійснювалося».

Тобто 2017 року СБУ робить заяву, що керуючий справами НАН Сидоренко завдав збитків на понад 20 мільйонів гривень, а в 2020 році там про це… забули. Сам же керуючий справами, якій відповідно до назви посади має керувати справами, каже, що ми звернулися не за адресою.

Але ми продовжуємо розслідування. Продемонстровані факти — це навіть не десята частина всього того, що було оприлюднено в аудиті і того, що нам вдалося дослідити додатково. Тож дивіться в наступних випусках, як НАН укладає договори з компаніями, що існують лише на папері, а також як на виробничих потужностях Академії створюють фірми, що наповнюють кишені окремих посадовців.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X