В російській колонії побили утримуваного в РФ українця Шумкова

01.11.2020 11:48

Незаконно засудженому в РФ українцю Олександру Шумкову завдав тілесних ушкоджень співробітник колонії. Про це повідомила тітка ув'язненого. За яких обставин це трапилося, вона не знає. Проте вона переконана, що всі дії правоохоронців та спецслужб РФ направлені на провокації, щоб відкрити ще одну кримінальну справу проти Олександра.

Shumkov
Фото: Людмила Денісова/Facebook

За її словами, неодноразово співробітники спецслужби РФ під час зустрічі з Шумковим у колонії казали йому, що «живим з території РФ він може не виїхати та що їм невигідно його відпускати в Україну», передає "hromadske".

"[Спецслужби] навіть намагалися тиснути на тих небайдужих громадян РФ, які підтримували Олександра листами. Враховуючи, що за весь час незаконного ув'язнення не було жодного спокійного дня, та те, що залишилося йому не так багато часу до звільнення, провокації, швидше за все, будуть посилюватися", — додала вона.

Людмила Шумкова просить Офіс президента, Міністерство закордонних справ, Департамент консульської служби МЗС, Уповноважену Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову звернути увагу на ситуацію, що склалася, і зробити все можливе, щоб громадянин України вчасно повернувся додому, а не отримав ще один термін.

Нагадаємо, Шумкова у грудні 2018 року російській суд засудив до 4 років колонії за участь у «Правому секторі». За даними обвинувачення, він з 17 листопада 2014 року до 23 серпня 2017 року брав участь у діяльності «Правого сектору», яка нібито була «спрямована проти інтересів Росії».

Відомо, що Шумков був охоронцем лідера організації «Правий сектор» Дмитра Яроша. Він служив за контрактом у Збройних силах України в селі Чорнобаївка Білозерського району Херсонської області, жив у Херсоні. Не повернувся після служби додому 17 серпня 2017 року. 29 вересня 2017 року його виявили в російському СІЗО.

Шумков каже, що його викрали, а російський кордон він перетнув проти своєї волі непритомним за участі співробітників ФСБ. Матері ув'язненого надійшов лист від Слідчого комітету РФ та ФСБ, в якому було сказано, що її сину оголошено підозру «за участь в екстремістських організаціях».

Політв'язень постійно скаржиться на образи з боку співробітників установи, вони ж, своєю чергою, це заперечують. У березні цього року уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що правоохоронці РФ погрожували йому вбивством.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, Данілов заявив, що судді КСУ свідомо шкодять українській державності.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини