В РФ заявили, що змінять конституцію аби унеможливити повернення Криму Україні

22.06.2020 13:47

У Росії надумали внести поправку до конституції, яка має зробити неконституційними усі законопроєкти, пов'язані з поверненням Криму Україні.

Фото: ITAR-TASS/ Валерій Шарифулін

Про це заявив співголова робочої групи з розробки поправок до конституції і глава комітету Ради Федерації з конституційного законодавства Андрій Клішас в інтерв'ю РБК.

"Це записано для того, щоб ніхто не міг серйозно внести поправку до законодавства, за якою Крим передається Україні. Це робиться для того, щоб жоден орган державної влади, включаючи президента або парламент, або уряд, не могли серйозно вести переговори, наприклад, про повернення Криму Україні", - наголосив він.

Поправка сформульована так: "Російська Федерація забезпечує захист свого суверенітету і територіальної цілісності. Дії (за винятком делімітації, демаркації, редемаркації державного кордону Російської Федерації з суміжними державами), спрямовані на відчуження частини території Російської Федерації, а також заклики до таких дій не допускаються".

Вперше з ініціативою включити цю норму до конституції РФ на зустрічі президента з робочою групою виступив актор Володимир Машков.

Путін підтримав цю ідею, але зробив застереження, що "у нас переговори проходять з нашими партнерами з деяких питань", передає "УП".

Клішас же відзначав, що в разі прийняття цієї поправки, дипломати не зможуть вести переговори з іншими країнами про передачу земель, оскільки "на це буде конституційна заборона".

Голосування щодо поправок до основного закону РФ має відбутися 1 липня.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, бойовики обстріляли вишку спостерігачів ОБСЄ.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини