В ректорат із судовими виконавцями: легітимне керівництво Одеського меду повернулось на роботу

10.12.2018 09:59

Зняли незаконні пломби з входу у ректорат та потрапили до свого робочого кабінету. Ректор Одеського медичного університету Юрій Сухін, якого обрала вчена рада вишу після звільнення Валерія Запорожана, завдяки державним виконавцям зміг потрапити на робоче місце. Усі дії відбувались у рамках виконання рішення Окружного адмінсуду Києва, який визнав незаконним дії МОЗу щодо призначення своєї колишньої працівниці Владлени Дубініної на посаду в.о. ректора вишу та нелегітимним звільнення ректора ОНМедУ Валерія Запорожана.

27 вересня Окружний адміністративний суд м. Києва задовольнив позов працівників ОНМедУ та зупинив дію наказу Міністерства охорони здоров'я від 7 вересня, яким виконувачкою обов'язків ректора навчального закладу з усіма фінансовими правами було призначено Владлену Дубініну.

Однак попри низку рішень суду вона продовжує ходити на роботу та розпоряджається фінансами вишу, хоча у Державному реєстрі зазначений інший керівник.

Додамо, що у розпал вступної компанії Національний медичний університет в Одесі опинилася в епіцентрі скандалу. Кілька місяців тому у виші почались систематичні перевірки з Міністерства охорони здоров’я України. Аудитори перевіряли роботу ректора – відомого професора Валерія Запорожана, господарську і фінансову діяльність навчального закладу. Приїзди перевіряльників супроводжувались скандалами, аудитори працювали за закритими дверима, переховувались від представників ЗМІ та відмовлялись від коментарів. Один з таких візитів закінчився наказом на сайті МОЗу про припинення контракту із Валерієм Запорожаном нібито через «одноразове грубе порушення трудових обов’язків».

Журналісти «СтопКору» зафіксували початок роботи комісії МОЗу, після якої був виданий скандальний наказ про звільнення ректора Валерія Запорожана. Знімальна група зафільмувала момент, коли представник комісії МОЗу повідомляє про припинення роботи через необхідність узгодити з міністерством питання надання стороні, що перевіряється, документів для виїмки. Однак після цього головний аудитор заявив у МОЗі про недопуск комісії до роботи та перешкоджання інспекції з боку керівництва вишу. Після цього у відомстві видали указ про звільнення ректора медуніверситету Валерія Запорожана нібито за «одноразове грубе порушення трудових обов’язків».

Після атаки аудиторів з МОЗу будівлю навчального закладу штурмом узяли так звані тітушки під керівництвом народного депутата Сергія Мельничука.

Ректор медуніверситету Валерій Запорожан потрапив до лікарні, його кабінет захопили молодики, а обов’язки ректора вишу до призначення очільника навчального закладу виконував Костянтин Аймедов.

Так звані тітушки регулярно намагались блокувати роботу вишу, не пускали до будівлі Одеського медичного університету працівників та зривали вибори голови вченої ради.

Максим Трофименко для СтопКору

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини