В Пенсійному фонді пояснили, кому підвищать виплати найбільше

08.05.2020 12:31

У травні в Україні пройде індексація пенсій, однак багато жителів країни навіть при великому стажі отримають дуже маленькі доплати. 

Причиною незначного збільшення пенсії після індексації є те, що основним показником при розрахунку розміру виплат є не стаж роботи, а рівень заробітної плати. Крім того, коефіцієнт трудового стажу знизили з 1,5 до 1%.

Розрахунок пенсій проводять таким чином: середню заробітну плату в Україні за останні 3 роки (повідомляє Пенсійний фонд) множать на співвідношення зарплати певної людини до середньої в країні і коефіцієнт стажу (1%).
При такій формулі у великої кількості пенсіонерів, які отримували низьку заробітну плату, пенсія не дотягує навіть до мінімальної в країні (1638 грн.). Однак держава робить доплату, щоб пенсія досягла "мінімалки".

У разі індексації надбавку додають не до 1638 грн., а до розміру пенсії, який був розрахований за формулою. Тому у багатьох українців після індексації пенсія практично не зміниться.

За словами Начальника головного управління ПФУ в Миколаївській області Олени Січугової, при стажі в кілька десятків років, але низькій зарплаті протягом останніх 3 років пенсія не буде високою.

Про це пише портал "Хвиля".

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини