В “Опорі” розповіли, хто з депутатів прогулював засідання Ради

03.07.2020 14:26

У червні 60 депутатів пропустили більше 30% голосувань у парламенті, з них 25 – депутати фракції "Слуга народу", 9 – позафракційні, 8 – "Батьківщина", 7 – "Опозиційна платформа – За життя", 4 – "Голос", 4 – "Європейська Солідарність", 3 – "За майбутнє"

Фото: Reuters

100% голосувань пропустили 3 депутати: Віктор Балога ("За майбутнє"), Святослав Вакарчук (уже колишній депутат фракції "Голос") та Юрій Мисягін ("Слуга народу").

Відповідно до ухвалених у жовтні 2019 року парламентом змін до законодавства тепер відвідуваність народними депутатами пленарних засідань вимірюється участю їх у голосуваннях. Тобто, якщо депутат не голосує, то він не присутній на засіданнях.

Обранцям, які пропустили більше 30% голосувань, не відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням ними депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць.

Таке рішення щодо депутатів мають ухвалити в комітеті з питань регламенту депутатської етики та організації роботи Верховної Ради. Сума цих коштів дорівнює розміру місячної заробітної плати народного депутата і не підлягає оподаткуванню,  передає  "Опора"

Відповідно до постанови про фінансове забезпечення народних депутатів України, посадовий оклад одного народного обранця коливається від 10 до 12 прожиткових мінімумів (від 20 270 гривень до 24 324 гривень у 2020 році). Зарплата депутата, крім посадового окладу, включає ще надбавки та доплати (для депутатів, які мають науковий ступінь або почесне звання).

Протягом червня у парламенті відбулось 391 голосування та 164 683 натискань на кнопку системи "Рада".

Найчастіше народні депутати притримувались позиції "за" під час голосувань, що складає 45,1% від усіх натискань на кнопку. "утримувалися" депутати у 29,2% випадків, голосувати "проти" – 2,6%. У 12,4% випадків депутати були відсутні, а в 10,7% – не голосували.

Найбільше "за" голосують народні депутати з групи "Довіра" (53,9%), на другому місці – "Слуга народу" (50,4%), на третьому – ВО "Батьківщина" (50,1%). Найменше кнопку "за" натискають у "Опозиційній платформі – За життя" (30,7%).

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X