В Одесі побудували ЖК на землях, призначених під санаторій

Елегія божевілля або як забудовують «перлину біля моря». Ідеться про ще один житловий комплекс на землях, призначених «для будівництва і обслуговування санаторно-оздоровчих закладів для експлуатації та обслуговування комплексу будівель і споруд санаторію». Цього разу будинки чергового ЖК на узбережжі Чорного моря в Одесі вже здані в експлуатацію.

odesa elegiya2
Фото: скриншот

Забудовником «Данлін» на території парку колишнього санаторію «Дружба» на вулиці Генуезькій, 1 побудовано 24-поверхові житлові будинки з вбудованими торгово-офісними приміщеннями і паркінгом. Наразі введено в експлуатацію дві черги будівництва. І все це — на земельній ділянці, що повинна використовуватися для будівництва і обслуговування санаторно-оздоровчих закладів.

Також постає багато питань щодо відповідності об’єкта ДБН, враховуючи щільність розміщення будинків і відстані між ними. Зокрема, як виявили аналітики «СтопКору», тут замало вільної площі під об’єкти благоустрою, що передбачені нормами і повинні бути розміщені. Чималу занепокоєність викликає і відповідність об’єкта пожежним нормам, зважаючи на щільну забудову району, поверховість будинків, їхнє розташування та відстані.

До речі, цікавим видається той факт, що тільки нещодавно Господарський суд Одеської області своїм рішенням дозволив прокласти дорогу до житлового комплексу «Елегія Парк», що будує «Данлін», через територію іншого санаторію «Салют», встановивши сервітут на використання земельної ділянки.

odesa elegiya
Фото: Думская.нет

Проте навіть це нахабство не зупинить хвилю транспортного колапсу на Гагаринському плато, тож розв'язане буде лише питання потрапляння додому мешканців трьох 24-поверхових будинків ЖК «Елегія парк» – не тільки з вулиці Генуезької, через житлові комплекси «Кадор Груп».

Постає запитання: чи знає про невідповідності на засвідченому сертифікатом за її підписом об’єкті ГІБН ДАБІ Іванченко А.? Чи все-таки такі дрібниці, як відповідність якимсь там державним нормам, якомусь там закону ділків-посадовців з ДАБІ не цікавлять? Практично кожний документ видається з порушеннями. А як відомо, саме за це як дають, так беруть і гроші.

На жаль, в річницю реформування органів Держархбудінспекції України можемо підбивати невтішні підсумки. Реформа виявилася провальною і призвела до хаосу у будівельній галузі. Випадки порушень закону при видачі документів — чи то дозволів, чи то сертифікатів — набули масового характеру і залишаються безкарними. Масштаби корупції зашкалюють, зміна керівників і напрямків реформування призводить лише до зміни вигодонабувачів. А нам залишається стежити за вакханалією, яка триває вже рік і наче не має ні кінця, ні розумного краю.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини