В Одесі із затонулого танкера “Delfi” стався новий витік нафти

27.07.2020 02:11

З танкера "Delfi", що сів на мілину в Одесі, стався новий витік нафтопродуктів. Забруднено близько 100 кв. м поверхні води.

Tanker Delfi
Фото: УП

Про це повідомив глава Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований в facebook, передає "Lenta.ua".

"Чергова спроба підняти судно на кіль провалилася, зате є нове вилив нафтопродуктів (ГДК) в воду. Забруднено близько 100 кв. м поверхні води", - написав еколог.

Як зазначив Мальований, Держекоінспекцією в Одеській області відібрано проби води для лабораторного визначення вмісту ГДК. Станом на вчора, 25 липня, було встановлено перевищення нормативів гранично допустимої концентрації нафтопродуктів у 4,8 раза.

26 липня на засіданні комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської ОДА було досягнуто згоди відмовити в продовженні робіт з підняття танкера компанії-підряднику судновласника і залучити до операції потужності Адміністрації морських портів України і ДСНС.

Нагадаємо, судно намагалися підняти 18 липня, проте один з тросів не витримав. 24 і 25 липня була зроблена ще одна спроба, однак підняти судно так і не вдалося. Президент України Володимир Зеленський зажадав найближчим часом прибрати затонуле судно "Delfi" з узбережжя Одеси.

У листопаді 2019 року танкер під прапором Молдови зірвало з якоря і віднесло в бік Одеси через сильний шторм, де він сів на мілину. Через що сів на мілину танкера в Одеській затоці серйозно погіршилася екологічна обстановка.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини