В Одесі бізнесмен-аферист Ткаченко намагається вкрасти комунальну землю

На Одещині власник автосалону “Стиль-Авто” намагається за допомогою прокуратури та підроблених документів вкрасти комунальну землю, якою наразі користується ГО “Всеукраїнський союз автомобілістів”.

377317
Ілюстрація: Антикор

Про це повідомляєАнтикор” у своєму журналістському розслідуванні.

У статті йдеться про крадіжку землі в міської громади шляхом підробки документів та легалізацію їх через корупційні зв'язки. Ткаченко винайшов спосіб, як без відведення землі, сесії міськради та викупу ділянки у міста отримати держакт. Це серйозний злочин, відповідальність за який передбачена кількома статтями Кримінального кодексу, про які ми поговоримо нижче. При цьому він підставив кількох своїх сусідів, які стали спільниками його махінацій.

Сам Володимир Ткаченко людина досить потайкувата: ви не знайдете будь-де його фотографій, і навіть в соцмережах він приховує свою зовнішність. Всю негативну інформацію про себе в інтернеті він намагається «чистити», підтримуючи тим самим імідж законослухняного підприємця.

Інформація, якою ми володіємо, говорить про протилежне. Перш за все, потрібно сказати, що Ткаченко досить тісно пов'язаний з криміналітетом, представники якого займаються викраденням автомобілів, перебиванням номерів, платним поверненням викрадених машин тощо.

tkachenko
Володимир Ткаченко Фото: Антикор

У своєму бізнесі він практикує «сірі» схеми, не соромиться машин з подвійною реєстрацією, з так званими «підвісами». Крім того, Ткаченко має групу електронників, які професійно займаються скручуванням пробігів на автомобілях — людям продають нібито свіжі авто, хоча насправді їхній пробіг обчислюється сотнями тисяч кілометрів.

У його автосалоні регулярно виникають скандали та конфлікти з покупцями, які вимагають повернення грошей. Однак замість грошей люди отримують погрози з боку чоловіків спортивної зовнішності, які забезпечують «дах» автосалону Ткаченко.

У 2017 році на територію його салону кинули вибуховий пакет, який серйозно пошкодив кілька автомобілів. Однак Ткаченко так і не відшкодував збитки потерпілим власникам машин.

Як вже було сказано вище, фігурант нашого розслідування практично одномоментно вкрав у міста дві земельні ділянки за допомогою підроблених документів, а завдяки купленим рішенням суду звідкись виник держакт на землю.

Тут необхідно відзначити, що ця земля є комунальною власністю, і вже протягом майже пів сотні років (з 1973 року) нею користується громадська організація «Всеукраїнський союз автомобілістів», маючи відповідні угоди з містом. Ткаченко позбавив громаду її власності, причому на одній з ділянок - на Іцхака Рабіна - він перекриє в'їзд на 600-місцеву стоянку, якщо йому вдасться відстояти незаконний держакт. Втім, судячи з поведінки, його це мало обходить.

Співробітники стоянки протягом 10 років намагалися розв'язати проблему мирним шляхом, але у відповідь отримували лише замовні «наїзди» з боку місцевої прокуратури №2 та інших правоохоронців, з якими Ткаченко підтримує очевидні корупційні зв'язки, продаючи їм «ліві» машини з відстрочкою оплати.

indechko
Прокурор Одеської прокуратури Малиновського району Борис Індиченко Фото: Скріншот

За Ткаченком та його спільниками плаче цілий «букет» статей Кримінального кодексу - і шахрайство, і захоплення землі, і самоправство. Окремі питання виникають і до судді (на цей час - екссуддя) Олександра Жуковського, який зіграв одну з ключових ролей у рейдерській схемі. Втім, про все до ладу.

Усе почалося з того, що Володимир Ткаченко нібито продав земельну ділянку площею 9 соток на вулиці Іцхака Рабіна, 28 своєму спільнику і одночасно сусідові Віталію Радзівілову. Він проживає на проспекті Добровольського, 116, квартира 160, тоді як Ткаченко - в тому ж будинку, тільки у квартирі №87.

Договір був укладений у звичайній письмовій формі та не був завірений нотаріально - по суті, це звичайний аркуш паперу з двома підписами. Власне, цей «договір» і не міг бути завірений нотаріусом з однієї простої причини: ця земля ніколи не належала Ткаченку. Саме тому шахраям потрібно було легалізувати цей договір. Реалізуючи злочинний умисел, Радзівілов звернувся до Київського райсуду з позовною заявою до Ткаченка про визнання цього договору дійсним та визнання за ним права власності на земельну ділянку та виставково-демонстраційний автосалон. Тут виникає ще одне питання: чому шахраї звернулися до суду Київського району Одеси, якщо сама земля знаходиться на території Малиновського району? Відповідь, мабуть, криється в рішенні Феміди: попри відсутність будь-яких правових підстав, суддя Олександр Жуковський задовольнив всі вимоги - ухвалив зареєструвати за Радзівіловим право власності, зобов'язавши відповідні органи видати йому державний акт. Варто відзначити, що відразу ж після свого рішення суддя пішов на пенсію. Швидше за все, винагорода від Ткаченка стала гарною заміною пенсії для Жуковського. До речі, його син Сергій Жуковський був свого часу суддею Малиновського суду, проте був вигнаний зі своєї посади.

На наступному етапі рейдерської схеми Радзівілов «продав» ділянку з держактом Ткаченку - тепер уже за договором встановленої форми і з нотаріальним посвідченням.

Bezymjannyj451
Ілюстрація: Антикор

Іншими словами, уклавши зі своїм сусідом фіктивний договір купівлі-продажу на ділянку, яка йому не належить, Ткаченко через корумповане судове рішення легалізував його і «придбав» назад, але вже з держактом.

Судячи з усього, юристи одеської мерії були не в курсі про ці махінації, оскільки місто не подало апеляцію на явно незаконне рішення першої інстанції.

Аналогічним шахрайським способом Ткаченко захопив і іншу земельну ділянку, за адресою 25-ї Чапаєвської дивізії, 1-а. Різниця лише в тому, що цю ділянку він продав іншим своїм сусідам - ​​Тетяні Загаренко і Вадиму Рижаку. Тільки в цьому випадку Ткаченко врахував свою помилку і залишив місце для заїзду на стоянку.

Завдяки купленим рішенням суду махінатор вкрав у міста 30 соток землі. Адже держакт апріорі не міг бути отриманий без процедури відведення землі, без рішення сесії міськради та інших обов'язкових процедурних моментів. По-друге, при оформленні землі в Державному комітеті із земельних ресурсів фахівці земельного кадастру зобов'язані були зробити на земельній ділянці геодезичні роботи і оформити землевпорядну документацію. Тобто треба було пройти дві сесії міськради, заплатити до міського бюджету значні кошти тощо - перелік досить довгий. Природно, нічого з цього зроблено не було.

Тим часом члени Всеукраїнської спілки автомобілістів (чисельність яких сягає майже 15 тисяч) миритися з ситуацією не збираються. Вони вимагають відкрити кримінальне провадження щодо Ткаченка В.В. і притягти його до відповідальності за статтями 190 ч.2 (шахрайство), 197-1 ч.2 (самовільне захоплення земельної ділянки) і 356 (самоправство) КК України. За вчинення вказаних злочинів йому «світить» цілком реальний тюремний строк з конфіскацією майна. Автомобілісти подали відповідну заяву щодо Ткаченка до Малиновського райвідділку поліції. Крім того, члени Всеукраїнської спілки автомобілістів вимагають, щоб міська влада ініціювала питання відновлення термінів і перегляду в апеляції судової справи судді Жуковського, завдяки якому Ткаченко зміг реалізувати злочинну схему присвоєння власності територіальної громади.

Bezymjannyj4511
Фото: Антикор

Ми, своєю чергою, проконтролюємо реакцію правоохоронних органів і представників муніципалітету на цей випадок кричущого беззаконня та активно будемо висвітлювати в ЗМІ цей процес. Також компетентні органи мають дати оцінку судді Олександру Жуковському, який напередодні виходу на пенсію виніс абсолютно незаконні, протиправні і кримінальні рішення.

Слідкуйте у ЗМІ за розвитком подій у цій резонансній справі.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини