В.о. очільника УДП Хомяков довірив високу посаду фігуранту міжнародної кримінальної справи

Халатність чи саботаж: через дивну поведінку керівництва УДП Україна ризикує остаточно втратити нерухомість у Будапешті вартістю в десятки мільйонів євро. Кому це вигідно? Та що взагалі відбувається з майном пароплавства? Спробував розібратися Кирил Вольний.

Цікаво, що до кінця минулого року Дунайське пароплавство перебувало в списку підприємств, які не підлягають приватизації, а тому відкрито розпродавати активи і привабливу нерухомість було просто неможливо.

Наприкінці 2019 року Кабінет Міністрів України опублікував список підприємств, які підлягають приватизації. Серед них опинилось Українське Дунайське пароплавство. А це означає, що тепер розпродавати нерухомість і активи стане значно простіше. Саме з цього моменту боротьба за угорську будівлю і почала набирати обертів.

Та будапештська історія – далеко не єдиний приклад, коли закордонне майно УДП назавжди полишало рідні береги.

За нерухомість пароплавства у Відні також тривали судові баталії з Росією. Попри оптимістичні заяви тодішнього керівництва, рішення австрійського суду було не на користь України.

Ще гучна корупційна історія сталась із німецьким представництвом: у 2016 році УДП втратило свою частку акцій в закордонній фірмі.

UDP10
Олександра Кравченка підозрюють у порушенні ведення обліку та розтраті

Інформація про це міститься в документі, який «СтопКору» вдалося дістати завдяки власним джерелам:

«Під час проведення внутрішнього аудиту встановлені факти ненадходження дивідендів від компаній, до складу засновників яких входить ПрАТ «УДП». За інформацією Дунайського пароплавства, факт позбавлення права Товариства на частку в розмірі 49% стався у 2016 році на підставі декларації директора компанії DUV Кравченка Олександра.

У травні 2016 року Фондом державного майна України на підставі отриманих документів від директора Кравченка О.С. про свою участь в товаристві внесено відомості до реєстру корпоративних прав Держави Україна. За даним фактом, а також за фактом зменшення частки статутного капіталу компанії DUV на підставі рішення її директора зареєстроване кримінальне провадження».

Минуло три роки, та попри скандальну репутацію та кримінальний «шлейф», Олексій Хомяков призначив все того ж Олександра Кравченка радником голови правління з питань експлуатації флоту Українського Дунайського пароплавства.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини