В.о. міністра енергетики Шубін зізнався, що не володіє ситуацією у вугільній галузі

17.03.2020 15:00

Безвладдя у державному енергетичному секторі: за півроку роботи команди Оржеля майже жодне ДП не отримало повноцінного керівника, усюди – лише «в.о.». Чому ж команда, яка взялася так сумлінно працювати, залишила без уваги таке важливе кадрове питання? І чи не є фактичне безвладдя на державних підприємствах підготовкою до торгівлі посадами? Журналістка Наталія Мальцева запитала про це особисто у новопризначеного очільника відомства Віталія Шубіна.

Утім, сам новопризначений в.о. міністра такі припущення відкидає. Стверджує: випадків призначення тимчасових очільників небагато, та й усі ці рішення приймав попередник.

«Стосовно вугільщиків, у мене в пам’яті є ситуації, де можливо пан Оржель призначив «т.в.о», це знову таки вугільна сфера. Особисто не знаю підстав, тому що у нього був окремий заступник – пан Ковалевський. Я навіть не в курсі, чому питання там вирішувались саме так, а не інакше», – запевняє Віталій Миколайович.

У переліку керівників держпідприємств - в.о. та т.в.о.

Пан Шубін додає: він особисто до кадрових чисток не має відношення і допоки не давав жодних вказівок щодо звільнення того чи іншого працівника.

«Ми взагалі зараз намагаємося утриматися від будь-яких кадрових рішень, це має робити міністр. От уряд, Верховна Рада мають призначити міністра, який буде формувати політику і безпосередньо призначати керівників того чи іншого підприємства. Як зараз можна призначати, якщо ми всі очікуємо на нового очільника який прийде і скаже: я бачу, що має все за конкурсом пройти. Маємо дочекатися логічного кінця цього процесу, і потім вже хай міністр вирішує, кого призначати», – заявив він.

Та далі – цікавіше. Пан Шубін висловлює припущення, що наявність численних «в.о.» на держпідприємствах пов’язана з випробувальним терміном. Хоча тут таки сам нагадує про закріплену нормативно-правовими актами практику у 3 місяці. Тож обіцяє журналістам розібратись, чи дійсно мають місце порушення і хто має за це відповідати.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини