“В наших руках найміцніша зброя” – історія успіху Лубенського осередку “Стоп Корупції”

Цю історію написав молодий Лубенський осередок “СтопКорупції”, активісти якого приєднались до нас кілька місяців тому. Однак, попри це, за короткий проміжок часу ними було виконано немало роботи. Детальніше читайте в історії успіху.

ВСТУП

Пасивність громадян є благодійним підґрунтям для безконтрольного використанни ресурсів громади її управителями та керівниками комунальних і державних установ.

Головним чинником корупції є необізнаність пересічних громадян у способах контролю своїх прав та дотримання законодавства, бюджету громади і відсутність ініціативних лідерів. Тож відповідальність за вирішення даних питань Лубенський підрозділ “СтопКору” взяв на себе.

ПРО НАС

Наразі осередки Полтавської області в стадії формування. Першим подав заявку Лубенський актив і не тільки на папері. За короткий час до ініціативної групи звернулись громадяни з чисельними проблемами зловживань у сфері ЖКХ, транспорту, надання субсидій та екології регіону.

До формування команди та системи роботи підійшли комплексно: старший актив навчався на тренінгах управлінню конфліктами та контролю бюджету, а молодші формували команду волонтерів на тренінгах громадських органзацій. Паралельно звертались з запитами до влади з усіх проблемних питань.

ПРОБЛЕМИ

Після того, як ми заявили про себе, за інформацією від небайдужих громадян були виділені основні та найболючіші питання в області.

Зокрема, увагу “СтопКору” привернули такі проблеми: вирубка посадок дубів в Оржицькому та Лубенському районах, неконтрольований видобуток піску та знищення водних ресурсів, виділення коштів з місцевого бюджету комунальним підприємствам та встановлення тарифів за замовчуванням без громадських слухань. Очевидно, що наш акцент на даних питаннях викликав явне невдоволення посадових осіб, що контролюють ці фінансові потоки.

НАШІ ДІЇ

Ми зрозуміли, що в першу чергу нам необхідно розповісти громаді про те, яку силу в руках вона має. Саме тому нами були проведені роз’яснення населенню, результатом яких стало те, що громадяни на місцях зупиняли машини з лісом та повідомляли у Національну поліцію та в Лубенський відділ поліції. Проекти з видобутку піску зупинялись на стадії затвердження запитами та контролем проходження документації.

РЕАКЦІЯ ПРАВООХОРОНЦІВ

Однак, владні структури та комунальні управителі відповіли блокуванням доступу до інформації та участі “СтопКору” в комісіях та доступі на території комунальних підприємств.

Далі, послідувала реакція на заяви громадян, однак яка! Оскільки дуби, які бездушно вирубували браконьєри, були нечіповані, поліція завела акти про порушення. Однак потім, справи були переведені в планову вирубку лісу.

Активісти обійшли посадку та місця рубки дерев і виявили, що хоч дерева й почали чіпувати, однак на дійсно нездорові дерева ніхто навіть не звертав уваги – позначки були виключно на тих деревах, які мали комерційний інтерес.

МИ НЕ ЗДАВАЛИСЬ

Лубенський підрозділ “СтопКору” відповів оприлюдненням інформації у місцевих ресурсах. Далі від нас були письмові звернення, після яких вирубка була призупинена. Крім того, активісти зафіксували на фото та відео поточний стан та дерева, які залишились, тож це дало змогу подальшого контролю ситуації.

РЕЗУЛЬТАТ

На сьогодні на берегах річки Сула дерева стоять з миром, адже в наших руках найміцніша зброя – інформаційна.

АЛЕ ЦЕ НЕ ВСЕ

В нашому районі були виявлені й інші проблеми. Зокрема, безконтрольний та незаконний видобуток піску, який відбувався на територіях сіл Лубенского району поблизу річки Удай. Наші активісти зафіксували всі порушення й оприлюднили їх в місцевих інтернет-ресурсах. Після цього, вивезення піску було зупинене.

Також, громадою неодноразово піднімалось питання щодо діяльності підприємства “Лубни-водоканал”, яке тривалий час перебувало в передбанкуртному стані. Тарифи постійно зростали, а про модернізацію підприємства навіть не було мови. Небайдужа громада спільно з депутатським корпусом та активістами “Стоп Корупції” зібрали досьє порушень. За допомогою громадської ініціативи було звільнено нерадивого керівника.

ІСТОРІЯ ЛИШЕ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ...

Попри переміни успіху та поразок, нами була сформована команда людей здатних очолити активну частину громади для досягнення мети, а саме – розвитку міст регіону.

Лубенський осередок “СтопКору” сподівається на поширення ідей контролю громади за владою та ресурсами, що належать спільноті, а не чиновникам, які ними управляють.

Історія Лубенського осередку лише розпочинається.

ОЛЕКСАНДР МИКИТЮК

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини