В Ізюмі «занепокоєний» через тарифний майдан мер терміново пішов у відпустку

12.01.2021 16:19

Протести проти зростання комунальних тарифів в Ізюмі тривали 2 дні – 10 та 11 січня. У понеділок обурені люди зайняли будівлю міськради. Утім, мера на робочому місці не знайшли – він терміново оформив відпочинок. Про це розповів голова Ізюмського відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» і депутат міської ради Ізюма Юрій Козлов.

В Ізюмі на "Тарифний майдан" зібрались близько 500 учасників. Скріншот: СтопКор

«10 січня на протести вийшло близько 300 людей. 11 січня до обурених жителів приєдналась 16 місцевих опозиційних депутатів. У цей день було вже близько 500 осіб», - повідомляє безпосередній учасник подій Юрій Козлов.

Він зазначив, що тільки в грудні 2020 року в Ізюмі підвищили вартість води та тепла для населення. І відповідальність за ці підвищення покладається на керманичів міста.

З відео, яке опублікував активіст на своїй сторінці у фейсбуці, видно, як учасники акції протесту проти підвищення тарифів на площі під адміністративною будівлею мерії скандують «Ганьба!» і вимагають від очільника міста вийти до них. Потім жителі Ізюма заходять до будівлі мерії.

Жителі Ізюма зайняли будівлю мерії. Скріншот: СтопКор

Учасники акції вимагали влаштувати обговорення ситуації щодо комунальних тарифів з керманичами міста.

Просили запустити їх до актової зали і запросити мера, заступників, представників комунальних служб. Секретар міськради Костянтин Петров та заступник мера Мацокін заявили, що вони загубили ключі від зали. За словами свідків, чиновники підбурювали людей ламати двері.

«Марченко та його оточення намагаються перекласти відповідальність за свої антинародні дії, наслідками яких було масове обурення людей та їх намагання звернутись до влади. Люди самоорганізувались, але влада їх не почула, не забезпечила людей приміщенням, не організувала зустріч, а Петров і Мацокін взагалі закликали до протиправних дій.

Я особисто чув заклики провокаторів Петрова: «Що ви тут хочете, йдіть перекривати трасу!» та Мацокіна, який брехав, що ключ від сесійної зали зник, та запропонував: «Ідіть, ламайте двері!», - коментує Юрій Козлов.

Скріншот: СтопКор

Утім, мера Ізюма Марченка у понеділок, 11 січня, на роботі не було. Мітингувальникам повідомили, що мер пішов у відпустку.

Напередодні він написав у фейсбуці, що занепокоєний народними протестами.

Як повідомив учасник подій депутат Козлов, до людей вийшов керівник «міськводоканалу». У норковому вбранні. Люди були вкрай обурені коштовним вбранням очільника установи, адже багато хто з протестувальників розповідав, що ледь зводить кінці з кінцями через непомірні тарифи.

«Люди пропонували зняти з очільника "водоканалу" хутряні шубу і шапку і віддати до дитячого будинку», - передає активіст настрої громади.

Не дочекавшись реакції від мерії, учасники акції пішли перекривати міжнародну трасу «Харків-Довжанський».
Жителі Ізюма перекривають трасу через підвищення тарифів. Скріншот: СтопКор

Юрій Козлов повідомив, що опозиційні депутати готують позачергову сесію міськради. На сесії Козлов ініціює запровадження компенсаційного механізму для населення у зв’язку з підвищенням тарифів, зокрема на газ. За задумом депутата, міська рада може встановити для постачальників газу орендну плату за користування землею громади, якою проходять газові комунікації. Гроші мають піти на соціальні проєкти.

«За законом, якщо третина депутатів ініціює проведення позачергової сесії, рада зобов’язана її скликати не пізніше 10 днів з моменту подачі документів. Я особисто зареєстрував документи, підписані 14-ма депутатами (це майже половина складу Ізюмської міської ради – авт.)», - коментує Козлов.

«Якщо міська рада не проведе сесію у встановлений законом термін – ми її проведемо тут, на майдані!» - пообіцяв Юрій Козлов учасникам акції протесту під час виступу на мітингу.

Зазначимо, напередодні Нового року Ізюмська міська рада 17 годин ухвалювала бюджет ОТГ.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини