В Ізмаїльському районному відділі поліції на Одещині розпочав роботу сектор з протидії домашньому насильству

30.04.2021 15:26

Співробітники новоутвореного підрозділу пройшли відповідну професійну підготовку і приступили до виконання завдань за призначенням – реагування на повідомлення щодо вчинення домашнього насильства, надання допомоги постраждалим, притягнення до відповідальності кривдників, проведення превентивної роботи тощо.

Варто зазначити, що за визначенням Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який набрав чинності 2018 року, насильство в сім’ї – це «будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю».

Для захисту постраждалих від домашньої тиранії та покарання тих, хто дозволяє собі такі дії, у працівників поліції достатньо важелів. По-перше, правоохоронці мають право складати термінові заборонні приписи, що дають змогу припинити контакт кривдника з постраждалою особою, заборонивши йому наближатися до неї. По-друге, статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування, передбачене покарання у вигляді штрафу, громадських робіт або адміністративного арешту. Якщо ж це не діє на правопорушників, статтею 126-1 Кримінального кодексу України передбачене суворіше покарання у вигляді арешту на строк до шести місяців, обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до двох років.

Якщо ви або ваші близькі чи знайомі потребують допомоги групи реагування на факти домашнього насильства, не зволікайте і звертайтеся до Ізмаїльського районного відділу поліції за телефонами (096) 548-76-32, (098) 928-88-52, (097) 387-66-12.

Також можна звернутися на національну «гарячу лінію» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації - 0 800 500 335 або 386 (короткий номер з мобільного) або національну дитячу «гарячу лінію» - 0 800 500 225 або 772 (для дзвінків з мобільного).

Ізмаїльський районний відділ поліції в Одеський області

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини