Максим Томілов
Максим Томілов Правозахисник

В історичному центрі Києва на замовлення апарату ВР в обхід Мінкульту будують елітний ЖК

17.03.2021 16:03

Чергові махінації ДАБІ чи прикра помилка? У Києві на подільських пагорбах на замовлення апарату Верховної Ради України зводять елітний ЖК. А ми дізналися, що об’єкт перебуває в історичному ареалі Києва, а значить, на будівництво на цій ділянці потрібен дозвіл Мінкульту та ще низки відомств. Проте у відкритому доступі цих документів немає.

Blog_Podil Plaza
Ілюстрація: СтопКор

Вулиця Глибочицька, 79-97 – тут будують житловий комплекс «Podil Plaza & Residence». У червні 2020 року Державною архітектурно-будівельною інспекцією був виданий дозвіл на будівництво цього об’єкту.

Майбутнє елітне житло вже повним ходом рекламують на різноманітних сайтах з продажу нерухомості. Потенційним інвесторам обіцяють, що їх надихатимуть види з вікна: Андріївська церква, Фролівський монастир, набережна – одним словом, усі візитівки Подолу. Квадратний метр у такій оселі обійдеться покупцеві у 35-45 тисяч, тобто «однушки» тут коштують від 1,5 млн грн, а чотирикімнатні апартаменти – від 7 мільйонів.

Podil_Plaza3
Візуалізація ЖК Фото: LUN

Варто зауважити, це – землі державної власності. Замовником будівництва житлового комплексу є управління справами Верховної Ради, а забудовником – компанія «Статус Буд-2». Як можна пересвідчитись на власні очі, будівництво здійснюється на крутих пагорбах, які, згідно з містобудівними умовами й обмеженнями, є зсувонебезпечною територією.

Цільове призначення ділянки – для будівництва, експлуатації і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами соціально-побутового призначення. Площа – 0,5243 га.

Podil_Plaza1
Об'єкт зводять на замовлення апарату ВР Фото: СтопКор

Наміри забудови тут відповідають цільовому призначенню ділянки. Все начебто добре. Проте згідно з тими ж містобудівними умовами, ця територія належить до історичного ареалу міста Києва. А тому для будівництва та навіть для отримання дозволу на будівництво обов’язково необхідне погодження від Міністерства культури, Міністерства захисту довкілля та від Державіаслужби України. Адже об’єкт є багатоповерховим і може вплинути на безпеку польотів.

Podil_Plaza2
Закон вимагає погодження будівництва з Мінкультом Фото: скріншот

Зараз у відкритих джерелах немає жодної інформації про отримання цих погоджень. Тому ми звернулися до відповідних відомств, аби дізнатися: чи були ці погодження отримані, чи ДАБІ вчергове видало дозвіл на будівництво всупереч законодавству та з порушеннями. Наразі чекаємо на реакцію й відповіді.

Нагадаю, лише за останні місяці 2020 року напівліквідована ДАБІ надала дозволи й сертифікати на 24 незаконні будівництва у Києві. Найпоширенішими вадами є невідповідність містобудівній документації, перевищення гранично допустимої висотності та щільності населення, незабезпечення необхідної кількості паркомісць, нецільове використання землі й відсутність висновків про вплив на довкілля.

Так, у парковій зоні в Дніпровському районі столиці під виглядом храму зводять багатоповерхівку, а поблизу Академмістечка ДАБІ легалізувала будівництво житлових будинків посеред промзони.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини