В Інституті раку онкохворих годують простроченими продуктами (відео)

18.06.2020 14:00

Багатомільйонний підряд – батькові, страхування тендерів – матері: за такою схемою заступник директора Національного інституту раку Дмитро Нікітін вивів з установи близько 200 млн грн за півтора року. Як корупційна сімейка хазяйнує у провідному онкологічному закладі країни – дивіться у матеріалі «СтопКору».

Та метастази корупції розповзлися не лише на родину Нікітіних, а поглинули ще й їхніх друзів.

На кадрах відео, яке потрапило до нашої редакції, Дмитро Віталійович спілкується зі своїм товаришем Олексієм Тополенком. Разом вони тримали кілька фірм та мережу скандальних ломбардів.

Та щойно Нікітін став заступником директора Інституту, там одразу знайшли місце і для його друга. Тополенко стає інженером 1-ої категорії та входить до складу тендерного комітету, що добре видно з договорів, які укладає Інститут.

Олексій Тополенко і Дмитро Нікітін Фото: СтопКор

Та цього злоякісним бізнесменам було замало. Фірма «Асторія Інк», де Тополенко є засновником, починає постачати до установи продукти. Допорогові закупівлі у цієї ТОВки Інститут активно здійснював до кінця лютого цього року.

«Компанія «Асторія Інк» підписала 7 договорів з Інститутом раку на суму понад 2,7 мільйона гривень, всі закупівлі були проведені за рахунок неконкурентної процедури закупівель, тобто просто звітами про укладений договір», – з’ясувала аналітик руху «За чесні закупівлі» Анастасія Бондаренко.

Їжа та напої за цими договорами постачаються до Інституту і донині. При цьому їхня якість – жахає.

«Тухлі продукти, яйця, несвіже м'ясо… М'ясо має бути без кістки, а вони дають м'ясо, де кістка важить 600 грамів. Для дітей так само їжа неякісна, терміни придатності молочних продуктів прострочені», – розповідає головний лікар Національного інституту раку Андрій Безносенко.

Понад те, злоякісні бізнесмени знахабніли до того, що почали ще й відверто підробляти тендерну документацію. За даними нового в.о. директора Національного інституту раку Олександра Яцини, лише за 21 травня у системі з’явились тендери більш ніж на 20 мільйонів гривень, причому фізично поставити печатку на ці документи ніхто не міг. Наразі ця інформація перевіряється правоохоронними органами.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини