В Держрибагентстві – обшуки через гучну справу про Дністровський лиман (фото)

16 вересня слідчі поліції та прокуратури прийшли з обшуками в Державне агентство меліорації та рибного господарства України. Зокрема, обшуки відбулись у Києві та Одесі.

obshuki v derzhribagenstvi
Правоохоронці прийшли з обшуками в Держрибагентство Фото: СтопКор

За попередніми даними, йдеться про справу щодо Дністровського лиману на Одещині. Там винахідливі підприємці просто посеред водойми створили ставок, де ловили рибу в нерест, розповідає джерело «СтопКору» в правоохоронних органах.

Дністровський лиман, в якому водиться червонокнижна риба, став осередком браконьєрства. Нова водойма серед лиману – так зване СТРГ або спеціальне товарне рибне господарство. 2 роки тому через протести рибалок новостворений ставок ліквідували, однак нахабні підприємці подали до суду та виграли апеляцію.

stavok sered dnistrovskogo limanu
Підприємці зробили ставок посеред Дністровського лиману Фото: скриншот

Як розповідали рибалки у сюжеті ТСН, компанія ловить рибу у нерест, та після Нового року – періоди, коли це заборонено робити. Заборонено усім, окрім власників ставка. За словами фахівців, це неможливо – створити СТРГ на цьому лимані. Такі водойми можливо створювати лише там, де мешкає фауна з малоцінних риб.

Крім того, останнім часом на Дністровському лимані почалися «лихі 90-ті». Рибалкам пропонують «дах». Хто відмовляється – вночі зривають мережі та снасті. За словами місцевих, стоять за цим місцеві інспектори – мовляв, найбільші браконьєри. Бували й випадки побиття рибалок.

Кошти в бюджет звісно що не йдуть, а інспектори нібито збагачуються на 20 тисяч грн на місяць з одного човна.

Ще один елемент із кримінальних 90-х – переділ територій та впливу на водоймі.

Чи буде прогрес у цій справі та якими будуть висновки слідства – покаже час. А поки що через дії браконьєрів та недобросовісних інспекторів бюджет продовжує недоотримувати мільярди гривень на рік.

obshuki v derzhribagenstvi
Ухвала про дозвіл на обшуки в Держрибагентстві Фото: СтопКор

Зазначимо, що, за даними «СтопКору», кінцевим бенефіціаром компанії, що оформила ставок, є Ярослав Бєлов, ексголова Держрибагентства, а також наближені до нього особи. Саме він, нібито використовуючи адміністративний вплив, лобіював оформлення документів. Наразі Бєлов усіляко готується до нової передвиборчої компанії у команді Гройсмана від новоствореної політичної партії «Українська стратегія Гройсмана».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини