В Держгеонадрах спробували виправдати Опімаха: вийшло не дуже

03.07.2020 13:20

2 червня Державна служба геології та надр України оприлюднила роз’яснення щодо видачі дозволу на видобування газу на Тинівському родовищі компанії ТзОВ «Нафтогазрембуд-1». У службі зазначили, що голова Держгеонадр Роман Опімах підписав рішення, виконуючи розпорядження Вищого адміністративного суду України. За даними ЗМІ, саме цим підписом він дозволив на 20 років приватній компанії видобувати там газ та забрав таким чином у держави один із найперспективніших українських природних ресурсів. Своєю чергою, державне підприємство "Західукргеологія" НАК "Надра України" лишилось без головного виробничого майданчика.

Roman Opimah
Роман Опімах Фото: http://oilreview.kiev.ua/

Нагадаємо, у 2014 році приватна компанія ТОВ "Нафтогазрембуд-1" самовільно, без відповідного спецдозволу пробурила свердловину на Тинівському родовищі і приступила до незаконного видобутку газу.

У 2016 році компанія отримала протокол Державної комісії по запасах і подала документи на отримання спеціального дозволу без аукціону, користуючись сумновідомою лазівкою щодо апробації. Згідно із законом, другий спеціальний дозвіл на одне і те ж родовище не міг бути виданий. Після отримання від Держгеонадр законної відмови у спецдозволі на Тинівське родовище, який вже було видано державній компанії "Західукргеологія", ТОВ "Нафтогазрембуд-1" в судовому порядку зобов'язала Держгеонадра видати їй спеціальний дозвіл (який власне і підписав Опімах).

"Нинішній голова Державної служби геології й надр Роман Опімах одним розчерком пера на наказі № 94 зробив те, на що, починаючи з 2016 року, так і не наважився жоден із попередніх керівників Держгеонадр. На підставі сумнівних судових рішень, не дочекавшись рішення Верховного Суду, він передав у користування приватній структурі на 20 років родовище, яке було розроблено коштом держави", - підкреслюється в розслідуванні Цензор.НЕТ.

Крім того, пише видання, громадськість вимагає відставки Опімаха і розслідування його діяльності компетентними органами. Відповідне рішення мають прийняти прем'єр-міністр Денис Шмигаль і новий профільний міністр Абрамовський Роман.

Нагадаємо, раніше активісти провели мітинг під стінами Державної служби геології та надр України, звинувативши главу Роману Опимаха у продажу дозволів на розробку родовищ за заниженими цінами, через що держбюджет недоотримує мільйони гривень, і зажадали припинити корупційні схеми у відомстві.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини