В автомобільному тендері на Чернігівщині лідирує фірма ексдепутата, підозрюваного в економічних злочинах

27.05.2021 17:00

Мільйонні втрати для бюджету та удар по чесному бізнесу: на Чернігівщині розгорівся корупційний скандал за участі всесвітньо відомої компанії «Тойота». Чому у столичному офісі одноосібно вирішили змінити дилерську компанію? Та через кого декілька десятків людей ризикують втратити роботу? Дізнавався Артем Поліковський.

Раптовою зміною дилера незадоволені й постійні клієнти автосалону, які запевняють: ТОВ «Сівер-авто» за 10 років зарекомендувало себе як надійне підприємство, яке пропонує один із найкращих сервісів у місті.

Найцікавіше, що конкурс документально оголосили на розширення мережі в Чернігівській області, тобто відкриття додаткових салонів, а фактично проводять – на заміщення «Сівер-авто» іншою компанією. Понад те, рішення змінити дилера ухвалили у головному столичному офісі одноосібно й без жодного пояснення причин.

«Які ж критерії ми не виконали? Нам нічого не відповіли, пославшись на комерційну таємницю, що для нас є абсолютно незрозумілим. Протягом 10 років ми виконували всі вимоги, до нас щороку приїжджали комісії, перевіряли. Вони переконувалися, що все відповідає бренд-буку», – коментує директор ТОВ «Сівер-авто» Вячеслав Ліхонін.

Toyota1
Вячеслав Ліхонін Фото: СтопКор

У цьому тендері, або простими словами конкурсі на зміну позиції дилера в регіоні брали участь три компанії: уже знайома нам «Сівер-авто», яка наразі представляє бренд «Тойота», компанія «Метек», яка продає автівки «Мітцубісі», та чернігівська фірма «Магр-авто», що займається продажем автомобілів «Форд», «Нісан», «Фіат» та привезених з Америки. Під час першого туру «Метек» відмовився від участі, а «Сівер-авто» без пояснення причин відхилили.

Toyota3
У конкурсі брали участь три претенденти Ілюстрація: СтопКор

Як зазначає пан Ліхонін, наскільки відомо, наразі перемагає компанія «Магр-авто», попри те, що має значно гірше приміщення й раніше не співпрацювала з «Тойотою».

А найцікавіше, що власник компанії – Сергій Масленніков, ексдепутат міської ради та засновник групи «Магр». Туди входять майже з десяток компаній оборонного профілю, виробничі підприємства, столярні цехи та автосалони.

І саме ці компанії фігурують у десятці кримінальних справ – щодо несплати податків, завищених цін на тендерах та головне – за статтею 191 Кримінального кодексу – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. За такі дії передбачено від 7 років за ґратами, але справа досі гуляє судами.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини