В Австрії одужав хворий на коронавірус, якому вливали плазму крові пацієнта, який вже одужав від COVID-19

20.04.2020 22:38

В Австрії одужав важкохворий пацієнт, якому перелили плазму крові видужалого від COVID-19.

Про це повідомляє "Nachrichten.at", передає "Прямий".

"У земельній лікарні-університетській клініці Граца одужав перший інфікований коронавірусом пацієнт, якому було влито плазму крові пацієнта, який вже одужав від COVID-19. Ліків проти підступного вірусу SARS-CoV-2 досі немає, але антитіла, що містяться в плазмі крові людей, що вже одужали, можуть допомогти важкохворим перемогти інфекцію", - йдеться у повідомленні.

11 березня у 36 річного пацієнта виявили захворювання на коронавірус, він страждав від задишки та лихоманки. Протягом декількох тижнів терапевтичного лікування, чоловік не відчував поліпшення, тоді його госпіталізували в університетську клініку.

"Пацієнт мав наявне захворювання легенів через синдром дефіциту антитіл; у нього були дуже високі параметри запалення і потрібен кисень. Все могло закінчитись погано", - розповів фахівець з інфекційних хвороб Граца Роберт.

10 квітня пацієнт отримав першу дозу 200 мілілітрів із плазмою одного донора.

"Заявка була експериментальною. Ми припускали, що антитіла в плазмі крові допоможуть нейтралізувати вірус. Пацієнту двічі давали 200 мілілітрів. Через кілька днів його перевели з відділення інтенсивної терапії до нормального відділення", - повідомляють у клініці.

Наразі спроби лікування інфікованих коронавірусом плазмою крові від донорів, які одужали від COVID-19, також проводяться у клініках Тіроля та Зальцбурга, однак доказів ефективності за допомогою наукових досліджень поки немає.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини