Усі зібрання громадян мають відбуватися мирно із дотриманням законодавства України – Нацполіція

16.06.2020 15:50

Відповідно до статті 39 Конституції України, громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації. Правоохоронці постійно забезпечують публічну безпеку і порядок під час проведення всіх акції, незалежно від їх мети чи політичних уподобань організаторів.

Наголошуємо: Національна поліція засуджує і не виправдовує дії тих поліцейських, котрі застосували силу відносно затриманих під час сутички осіб. Керівництво столичного главку поліції невідкладно призначило службове розслідування, яке проводиться об’єктивно, а зібрані матеріали передадуть до Державного бюро розслідувань.

Однак непоодинокі випадки, коли учасники заходів не дотримуються встановленої умови –  мирного проведення зібрань. Так відбулося і 15 червня біля Шевченківського районного суду міста Києва.

Нецензурна лайка у громадському місці, агресивна поведінка, в тому числі і по відношенню до правоохоронців та журналістів, шум, який протягом більш ніж 12 годин створював незручності для жителів навколишніх будинків, перекриття дорожнього руху – ці дії мітингувальників не можна трактувати як мирні. Вони носять провокативний характер і мали на меті порушувати публічний порядок та підбурити інших осіб до протиправної поведінки.

Будь-яка інформація, яку висвітлюють щодо тих чи інших подій, має бути достовірною, тобто об’єктивною. Особливо цього правила потрібно дотримуватися в провокаційних конфліктних ситуаціях, оприлюднюючи позицію обох сторін. Тому ми публікуємо відео, на якому видно моменти агресивних нападів та лайок з боку мітингувальників по відношенню до поліцейських.

Закликаємо усіх громадян, які беруть участь у масових заходах, дотримуватися чинного законодавства України, не порушувати публічний порядок та утримуватися від провокаційних дій.

Управління комунікації

Національної поліції України

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X