Урядовці Зеленського довірять виробництво паспортів компанії «з душком»?

15.12.2019 19:00

Надважливі для сучасної України функції виготовлення цифрових ідентифікаторів урядовці вирішили передати від державного підприємства в приватні руки – INDUSTRIAL INNOVATION GROUP. Це нібито поки нікому не відома, з ідеальною репутацією компанія, що має найбільші перспективи цифровізації державних послуг. Хто насправді ховається за новою назвою? Та як на документах для українців розкрадають мільярди? Дивіться у масштабному розслідуванні Христини Кришихи.

Справжні дифірамби новій «цифровій» компанії проспівав Давид Арахамія.

«От такі компанії, як IIG... я подивився, як це все працює, скільки технологій. Перше, що хотів би зауважити й хочу, щоб Ви аплодували – 4 тисячі людей задіяні в Україні, це дуже круто. Дякую вам!», – заявив лідер фракції «Слуга народу».

Під час виступу пан Арахамія зізнається: з діяльністю компанії він ознайомився. Ба більше, Давид Георгійович мав особисту зустріч з одним з офіційних засновників ІІG – Таріям Матар Мохамед Таріям з ОАЕ.

І все б нічого, людина з команди президента підтримує компанію, яка хоче зайти на український ринок і почати виготовляти найголовніші ідентифікаційні документи українців.

Але в попередніх матеріалах журналістам «СтопКору» вдалося з'ясувати, що компанія IIG – насправді перейменований консорціум «ЄДАПС», тобто Єдина державна автоматизована паспортна система, яка все-таки має минуле в Україні – багатомільйонні корупційні схеми у сфері випуску документів суворої звітності.

У 2014-му Юрій Сидоренко зареєстрував ТОВ "ЄДАПС" у Росії

Як зазначає головний редактор сайту «Цензор.Нет» Юрій Бутусов, схема полягала в тому, що держава в особі МВС безпосередньо ухвалила рішення, яким надає приватній компанії доступ до своїх баз даних.

Ба більше, правоохоронне відомство включило ДП, яке займалося ідентифікацією і контролювало базу даних документів, у склад приватного консорціуму.

Ця схема стала чи не наймасштабнішою в історії. За часів Ющенка консорціум ЄДАПС розробив і запатентував низку захисних елементів і в такий спосіб взяв під контроль виробництво всіх документів суворої звітності – навіть дизайн українського паспорта став їхньою власністю.

Нагадаємо, під дахом ЄДАПС в Україні діяли близько 90 видів голограм, завдяки яким будь-який копійчаний бланк зрештою став коштувати по 30, 50, а то й 100 гривень.

Підписуйтесь на наш Youtube-канал, аби завжди бути в курсі подій.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини


X