Урядовця Вітренка, який виступає за енергонезалежність України від РФ, не призначили міністром енергетики

28.01.2021 13:59

Верховна Рада не призначила Юрія Вітренка першим віцепрем'єром – міністром енергетики. Таке призначення підтримали 204 депутати. Про це повідомляє "ZN.UA".

Vitrenko
Фото: УНІАН

Раніше ЗМІ повідомляли про те, що члени фракції "Слуга народу" з групи олігарха Ріната Ахметова погодилися підтримати призначення Вітренка в обмін на обіцянку не скасовувати рішення про підвищення тарифів на електроенергію. При цьому, за даними ЗМІ, "люди Коломойського "стали в позу" після зашквара навколо Дубінського", тобто навпаки не хотіли голосувати за призначення.

У 2006 - 2007 роках Юрій Вітренко обіймав посаду радника, а потім і головного радника голови правління НАК "Нафтогаз України". З 2008 по 2010 роки він був старшим віцепрезидентом і головним операційним директора фонду приватних інвестицій "Амстар Європа" (міжнародна група фондів "Амстар" зі штаб-квартирою в Денвері, США).

Крім того, у 2008 - 2014 роках Вітренко був запрошений виступити як один з організаторів реструктуризації міжнародних боргів НАК “Нафтогаз України” (шляхом обміну на випущені єврооблігації) на посаді позаштатного радника голови правління компанії. Після того, як у компанії змінилося керівництво у 2010 році Вітренка залишили позаштатним радником. У 2010 році він заснував інвестиційну компанію ЕйВайЕй Кепітал (AYA Capital).

У листопаді 2018 року його призначили виконавчим директором НАК "Нафтогаз України". У липні цього року Вітренко покинув зазначену посаду. У квітні минулого року його обрали головою Наглядової ради ПАТ "Укрнафта". Через кілька місяців після цього президент України Володимир Зеленський призначив Вітренка членом наглядової ради держконцерну "Укроборонпром".

Нагадаємо, 25 січня відбулося засідання фракції “Слуга народу” на якому був присутнім президент Володимир Зеленський. Він просив народних депутатів підтримати в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка під час голосування у Верховній Раді за повноцінне призначення його міністром, як найбільш незалежного кандидата.

Сам же Вітренко заявляв про те, що планує піти з Міністерства енергетики, якщо Верховна Рада не призначить його повноцінним керівником відомства.

Минулого року Верховна Рада не призначила Юрія Вітренка першим віце-прем'єр-міністром України - міністром енергетики. Таке рішення підтримали 186 народних депутатів при необхідних 226.

Однак Кабмін призначив в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка, колишнього виконавчого директора НАК “Нафтогаз України”. Відповідне рішення було прийнято на позачерговому засіданні уряду 21 грудня.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, в “Слузі народу” назвали прізвище кандидатки на посаду судді Конституційного суду.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини