Уряд зобов’язав НАЗК негайно відновити доступ до реєстру декларацій чиновників

29.10.2020 20:13

Кабінет міністрів України ухвалив розпорядження, яким зобов'язав Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників. Про це повідомив міністр уряду Олег Немчінов у Telegram.

Derjreestr deklaracii
Фото: Парламент.UA

Таке рішення, зазначає він, ухвалили на засіданні РНБО, передає "УП".

"На позачерговому засіданні уряду за участі президента Володимира Зеленського на виконання рішення РНБО ухвалили розпорядження, яким зобов'язали НАЗК невідкладно відновити доступ громадянам до реєстру декларацій чиновників та забезпечити механізм їх спецперевірки!", - розповів Немчінов.

Нагадаємо, під час засідання РНБО Зеленський пообіцяв "швидкі й адекватні кроки" - відкрити реєстр декларацій, а також зареєструвати невідкладний законопроєкт у Верховній Раді, де передбачається відновлення доброчесності конституційного судочинства в Україні".

27 жовтня стало відомо, що Конституційний Суд ухвалив рішення за конституційним поданням депутатів щодо відповідності Основному закону низки положень антикорупційного законодавства та визнав неконституційними окремі його положення.

КС у своєму рішенні наголосив, що кримінальна відповідальність за недостовірне декларування є надмірним покаранням, тобто, негативні наслідки, яких зазнає правопорушник, нібито непропорційні тій шкоді, яку він наніс або міг нанести.

Національне агентство з питань запобігання корупції з 28 жовтня закрило реєстр електронних декларацій на виконання рішення Конституційного суду.

Як повідомляв "СтопКор" раніше, президент Зеленський скликав термінове засідання Ради безпеки.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі

Інші новини


X