Уряд змінив критерій віднесення регіонів до “червоної” зони

16.09.2020 23:25

Кабмін у середу, 16 вересня, змінив критерій віднесення регіонів до "червоної" зони епідемічної небезпеки через поширення коронавірусу. Відповідне рішення прийнято на засіданні уряду.

Kabmin
Фото: УП

Про це повідомляє інформагенція "Українські Новини", передає "День" посилаючись на "Deutsche Welle".

"Червоний" рівень епідемічної небезпеки буде встановлюватися (...) в разі перевищення середнього по країні рівня захворюваності на COVID-19 на 100 тисяч осіб за 14 днів більш ніж у п'ять разів", - прокоментував міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

Крім того, для ухвалення рішення про встановлення в регіоні "червоної" зони до обговорення залучатимуть регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки (ТЕБ) та надзвичайних ситуацій (НС) з правом дорадчого голосу.

При цьому, в разі встановлення в адміністративній одиниці "червоної" зони, характер і кількість обмежень визначатимуть спільним рішенням державної та відповідної регіональної комісій ТЕБ та НС з урахуванням затвердженого урядом переліку.

"Це може бути одномоментне закриття всіх сфер або обмеження певних сфер, які в цьому регіоні призводять до спалахів хвороби", - уточнив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

Водночас уряд не змінив критерій віднесення до "червоної" зони, який враховує заповненість ліжок у лікарнях. Адмінодиниця може бути віднесена до найвищого рівня небезпеки, якщо завантаження перевищує 75 відсотків 5 днів поспіль.

Кабмін України цього ж дня дозволив роботу закладів освіти у "червоній" зоні з обмеженнями. Рішення про заборону їхньої роботи ухвалюватиме державна та регіональна комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС). Відповідне рішення уряд ухвалив з доопрацюванням в одноденний термін, передає інформагенція "Інтерфакс-Україна".

"Забороняється відвідування закладів дошкільної, середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти в адміністративно-територіальних одиницях регіону, на яких встановлено "зелений", "жовтий" і "помаранчевий" рівень епіднебезпеки, якщо на самоізоляцію через контакт із пацієнтом із підтвердженим випадком COVID-19 відправлено понад 50 відсотків класів", - сказав Степанов.

Він уточнив, що повна заборона роботи закладів освіти на території з "червоним" рівнем епіднебезпеки ухвалюється тільки спільним рішенням комісій із ТЕБ і НС.

Кабмін України також дозволив перевезення в громадському транспорті більше ніж 50 відсотків посадкових місць і роботу закладів культури для "помаранчевої" зони.

"На території регіонів із "помаранчевим" рівнем епіднебепеки на місці входу до закладу обов'язково вивішують інформацію про загальну площу закладу й можливу максимальну кількість відвідувачів. У таких регіонах виключається обмеження щодо перевезення громадським транспортом не вище ніж 50 відсотків посадкових місць", - зазначив глава МОЗ.

Степанов додав, що виключається норма щодо обмеження роботи закладів культури, щоб вони були заповнені на 50 відсотків. Це стосується кінотеатрів, театрів та інших закладів культури.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X