Уряд хоче зробити фіксовану ціну газу на рік 

15.01.2021 12:47

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Уряд планує розробити “річний тариф на газ”, який зможе позбавити країну від коливань ринку та зафіксувати ціну газу для населення на рік, передає Економічна правда.

Gaz
Фото: volynnews

"Державна компанія "Нафтогаз" та інші постачальники газу вирахують ціну своїх річних продуктів та запропонують українцям фіксовану ціну", - розповів Шмигаль.

Він також заявив, що восени минулого року десятки тисяч українців вже підписали річні контракти на постачання газу за ціною 4,70 грн за кубічний метр. За словами прем’єра, такий принцип вибору фіксованої ціни на місяць або рік діє у більшості країн Європи.

Шмигаль також зазначив зловживання компаній на ринку газу, у зв’язку з чим уряд і хоче встановити граничну ціну на блакитне паливо "щоб окремі компанії, які мають монопольне становище в областях, не завищували ціну та не здійснювали маніпуляцій із цінами в платіжках".

За його словами, АМКУ та профільні міністерства вже отримали доручення щодо перевірки факту можливого зловживання на ринку газу.

Фіксована ціна у максимум 6,99 грн за кубометр діятиме на період карантину або до кінця опалювального сезону. "Можливо, ціна піде різко вниз, тоді ми знімемо це обмеження", - зазначає очільник уряду.

Як повідомляв “СтопКор” раніше, будівництво газопроводу “Північний потік-2” відклали.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини