Артем Поліковський
Артем Поліковський Журналіст

Уроки кришування від Табалова: мешканці Кропивницького б’ють на сполох через депутата міськради

10.10.2019 14:54

Займаючись журналістикою не один рік, розумію, що схеми та принципи розкрадання державних коштів вже не здаються такими унікальними та новими. Хтось нагріває руки на закупівлях у медицині, інші заробляють на армії. Найрозумніші провертають схеми з банками. Та історія кропивницького олігарха вразила найбільше.

Фото: скріншот

Вадим Дрига вирізняється від інших тільки своїм "дахом". Раніше бізнесмен, а зараз – депутат міської ради. Найчастіше опікується земельними питаннями. Та не даремно, адже в земельних аферах він точно "шарить". Колись у місті був завод, працювали люди. Але директору цього замало, він вирішує довести підприємство до банкрутства й продати. Та правильно, це ж не бізнес, а державна власність.Тим самим і людей виставити на вулицю. Цікаве починається далі.

Щоб покрити борги, завод продається на аукціоні. 300 тисяч гривень за тисячі квадратних метрів. Покупцем стає його теща, їй тільки-но 70 років, а гроші відкладала, працювавши все життя вчителькою. Але завод їй, певно, не потрібен, тому вона його одразу ж перепродає. Але вже набагато дорожче. Тепер на тому місці магазини й склади. Та це не вся власність заможної тещі. Ще вона має земельні ділянки, квартири та навіть готель біля моря.

Але нас дивувало те, як Дризі завжди все сходило з рук. Є і судові справи, і навіть підозра від прокуратури. Та це все неспроста, у Вадима Вікторовича є друг, який його, певно, й покриває. Друг не простий, бізнесмен, раніше нардеп, а зараз секретар міської ради Кропивницького – Андрій Табалов.

Андрій Табалов Фото: скріншот

Приїхавши у відрядження до Кропивницького, ми хотіли пріоритетно поспілкуватися з місцевими журналістами. Адже вже неодноразово виходили на їхніх сайтах розслідування з нашими фігурантами. Проте жоден автор не погодився спілкуватися з нами після того, як ми починали говорити про Табалова й Дригу. Всі одразу відхрещуються та одноголосно стверджують "додати немає що, все в нашому розслідуванні". Деякі, прочитавши наші повідомлення, просто не відповідали.

Але ж який журналіст не хоче надати розголосу своєму розслідуванню? Нас це неабияк здивувало.

Єдиний, хто погодився з нами зустрітись та розповісти всю правду – Андрій, кореспондент місцевого видання. Тому нашим питанням було наступне: "Чому всі так нас бояться?" З відповіддю він довго не вагався. Розповів нам, що Табалов контролює майже все місто й мало хто з місцевих взагалі щось наважиться розповісти. Саме тоді ми й оцінили важливість нашого сюжету.

Також дізнались, що без Табалова взагалі жодне рішення в раді пройти не може. Андрій наголошує, що одіозний політик "тримає" більшість в раді.

Не буду багато розповідати. Спочатку перегляньте сюжет, а потім ми завжди відкриті до запитань.

Розслідування журналіста дивіться трохи нижче:

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини