Урочистості онлайн: до відомої команди антикорупціонерів приєдналася Біла Церква (фото, відео)

16.04.2020 13:08

16 квітня у Києві в новому онлайн-форматі відбулось урочисте відкриття відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» в Білій Церкві. Учасники вийшли на відеозв’язок, аби не порушувати правила карантину.

Осередок у Білій Церкві відкривали онлайн Фото: СтопКор

Участь у заході взяли координатори проєкту Роман Бочкала, Богдан Хмельницький, голова правління організації Ігор Бондарчук, представники осередків із Львова, Монастирища та Святогірська.

Прямий ефір тривав на сторінці «Стоп корупції» у Facebook.

Головою білоцерківського осередку став Микола Верещак. Він представив команді низку цілей, яких насамперед потрібно досягти в місті.

«Ми — молода команда амбітних юристів, небайдужих до нашого міста, яких об’єднує спільна мета. Ми хочемо, по-перше, подолати корупцію, по-друге — зупинити безвідповідальність влади, по-третє — побороти бездіяльність правоохоронних органів», — наголосив він.

За словами другого представника осередку Олексія Пензарєва, жителів Білої Церкви давно турбує низка проблем, із якими громада самостійно не може впоратися.

Серед них:

– придбання місцевою владою приміщення Центру надання адміністративних послуг за завищеною ціною. На це з бюджету міста вже витрачено значну суму і надалі на його облаштування планується витратити ще;

– закупівля місцевою владою медичного обладнання та ліків за значно завищеними цінами під час пандемії коронавірусної хвороби;

– розпродаж стратегічного об’єкта міста — аеродрому «Гайок»;

– забудова та знищення рекреаційних зон міста;

– забруднення річок Рось та Протока.

За словами координатора ГО «Стоп корупції» Романа Бочкали, у центральному офісі завжди раді допомогти членам команди.

«Центральний офіс нашої організації допомагає всім осередкам юридичною підтримкою і не тільки. Безкоштовно. Завжди, якщо є питання — ви можете зателефонувати та звернутися», – наголосив він.

Його підтримав другий керівник Богдан Хмельницький зазначивши, що порушення в усій країні системні, а чиновники часто діють за однією схемою, тож антикорупціонери вже мають напрацьований механізм і обов’язково зустрінуться, щойно буде можливість для подальшого обговорення.

За словами Ігоря Бондарчука, організація працює в різних напрямках, до яких належать правозахисний, юридичний, медійний, аналітичний, і робить усе для покарання корупціонерів.

Володимир Рибалкін зі Святогірська нагадав, що громадські активісти беруть активну участь у житті своїх міст, областей чи регіонів – це важлива частина діяльності представників громадськості, комунікація з представниками влади.

«Ми беремо участь у діяльності громадського сектору Донецької області. Наразі наші представники є в колегії Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, в обласній громадській раді, а також у громадській раді при Слов’янській райдержадміністрації. Від щирого серця бажаю успіху в роботі новому осередку в Білій Церкви. Головне – це довіра людей, які прагнуть змін в Україні», – сказав він.

Юрій Заворотній із Монастирища сказав, що активісти можуть займатися і окремою тематикою, як, наприклад, захистом довкілля, так і розслідувати різні теми.

«У нас основне – це охорона навколишнього середовища (активісти входять до складу природоохоронної групи при Екологічній інспекції центрального округу). Ми виявляємо та притягаємо до відповідальності: незаконних лісорубів, копачів піску, браконьєрів та інших порушників у цій сфери та не тільки», – поділився він досвідом.

Найбільш творчий представник зі Львова Віктор Палас власним віршем привітав нових учасників команди.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини