Управління апарату ВРУ замовило будівництво елітного ЖК: висотки зводять всупереч приписам Мінкульту

18.06.2021 19:53

На столичному Подолі будують ЖК «Podil Plaza&Residense». Замовником будівництва є Управління справами апарату Верховної Ради України. Забудовник об’єкту – фірма, пов’язана з нардепом Андрієм Стріхарським, ТОВ «Статус-буд прайм». Про це повідомив активіст ВГО «Стоп корупції» Максим Томілов.

ЖК «Podil Plaza&Residense»
Фото: Лун.юа

Будівництво комплексу здійснюється на вул. Глибочицька, 79-97 у Києві.

«Дане будівництво ділиться на дві земельні ділянки: на одній вже стоїть побудована висотка, на другій будівництво тільки розпочинається. Сьогодні я вам розкажу про ту земельну ділянку, на якій триває будівництво. Згідно з містобудівними умовами та обмеженнями, ця ділянка розташована в історичному ареалі міста Києва та в зоні охоронюваного ландшафту. Відповідно, ми звернулися до Міністерства культури з питанням, чи було надано дозвіл на будівництво на цій території. Відповідь нас не дуже здивувала: виявилося, що жодного дозволу вони не отримали», – розповідає антикорупціонер.

За його словами, 21 грудня 2020 року представниками міністерства було здійснено виїзд на це будівництво для проведення перевірки. За результатами даної перевірки було винесено припис з двома вимогами: негайне припинення будь-яких будівельних та земельних робіт до усунення порушень та надання письмових пояснень щодо порушень, викладених у приписі.

«Ми звернулися до Департаменту охорони культурної спадщини та Мінкульту з питанням, чи було за пів року виконано вимоги даного принципу? Слід зазначити, що на виконання його давали не більш ніж 10 діб. Отримали відповідь, і станом на 20.05.2021 року жоден із пунктів даного припису виконаний не був. Попри це будівництво триває», – зазначив Томілов.

У Департаменті активіста запевнили, що до порушника застосовують фінансові санкції.

«Чомусь ані Мінкульт, ані департамент не наважились звернутися до правоохоронних органів. Можливо тому, що замовником є Управління апарату Верховної Ради України. Отож, ми викликали на місце події поліцію, написали заяву про вчинення кримінального правопорушення і сподіваємося, що вони будуть розглядати дані порушення. Можливо, даний об’єкт продовжують будувати всупереч приписам саме тому, що його пов'язують із відомим меценатом та членом тимчасової слідчої комісії щодо корупції в ДАБІ Андрієм Стріхарським. Шановні представники Управління справами апарату Верховної Ради України, невже в нас держава настільки корумпована, що органи найвищого рівня дозволяють собі будувати такі об'єкти з порушеннями?» – наголосив активіст.

Як повідомляв «СтопКор» раніше, член ТСК з питань розслідування корупції в органах Держархбудконтролю виявився скандальним забудовником.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини