«Управдом – друг человека?»: ужгородським головам ОСББ, які купували голоси для Богдана Андріїва, загрожує до 3 років ув’язнення

24.07.2019 10:00

На Закарпатті відкрито кримінальне провадження стосовно підкупу виборців в області. Купівля електорату здійснювалась за простою схемою: було сформовано списки громадян, які за грошову винагороду погодилися віддати свій голос за певного кандидата. Про це з Ужгорода повідомляє репортер «СтопКору» Марія Гураль.

Надалі один примірник списків передавався так званим кураторам, а другий – залишався у тих, хто займався грошовою агітацією виборців.
За голосування у день виборів за певного кандидати у народні депутати громадянам обіцяли заплатити 1000-1500 гривень. Щоб виборець після свого волевиявлення зміг отримати винагороду, йому необхідно було сфотографувати бюлетень у кабінці для таємного голосування з відміткою про голосування за потрібного депутата та передати фото куратору.

Така схема працювала не лише в регіоні, а й у самому Ужгороді. Але там кандидати намагалися заручитись і більш серйозною підтримкою.

«Ми були пару днів тому в Ужгороді. Там є кримінальна справа, до речі, дуже цікава схема. Є голови ОСББ, які збирають людей, з ними домовляються про 500 гривень, дають наперед, а потім, коли людина вже голосує за того чи іншого кандидата, на якого їй вказують, вона отримує ще 1000 гривень», – розповідає адвокат Богдан Хмельницький.

За словам юриста, такі дії підпадають під ст. 160 ч. 2 кримінального кодексу України і караються 3 роками позбавлення або обмеження волі.
Зауважимо, правоохоронці вже допитали деяких керівників ОСББ, які фігурують у кримінальному провадженні.

До речі, саме цю схему пов'язують з братами Андріївими. Один з них, пан Богдан – чинний мер Ужгорода, входить в першу десятку кандидатів від Опозиційного блоку. Його ж брат, пан Андрій, депутат облради, балотувався від 68-го округу, але зрештою програв своєму конкуренту.

Більше за цією темою: На Закарпатті 200 виборців продали свої голоси за кандидата Андріїва (ВІДЕО)

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X