Роман Бочкала Координатор ГО "Стоп корупції", журналіст

Унікальний контент, занурення в «глибинку» та власне ком’юніті: як локальним медіа конкурувати з digital-монстрами

30.08.2019 12:25

Вчора, 29 серпня, у Київській школі економіки відбувся крутий майстер-клас: колеги з американського видання Texas Tribune Айян Мітра та Джуліан Агілар поділилися досвідом, як локальним ЗМІ конкурувати з цифровими гігантами та розвивати свій майданчик. Отже, коротке резюме.

Координатор ГО "Стоп корупції" Роман Бочкала

Мультимедіа і ще раз мультимедіа 

У досить невеликій команді техаських розслідувачів аж четверо людей займаються візуалізацією даних. Мають вони й власну студію. Умовні ТБ чи «друк» зростаються в дещо єдине.

Унікальність

Друге, але не менш важливе – оригінальний контент. Один з найвідоміших проєктів техасців – Government salaries explorer. Це аналіз зарплат чиновників, якого не робить більше ніхто. Спробуємо запустити у нас щось подібне.

Різноплановість

Стратегічний план розвитку Texas Tribune передбачає диверсифіковану аудиторію. А отже – різноплановий контент. Традиційно, як і у нас, споживач інформації такого кшталту зосереджений у мегаполісах, але хлопці намагаються охопити й регіони.

Журналісти з американського видання Texas Tribune провели майстер-клас у Києві

Для цього журналісти їдуть до них, виходячи за межі Facebook і Twitter, що стали вже звичними. У глибинці є маса цікавих речей: як унікальні історії (одразу ж згадалися «Три білборди за межами Еббінга»), так і локальні приклади, якими можна ілюструвати загальну проблематику.

Інтерактивність

І, звичайно ж, надважливим є зворотний зв'язок з глядачем або читачем: активність у соцмережах, формування власного ком'юніті. Задля цього редакція Texas Tribune проводить до 60 різноманітних івентів на рік. Запрошують цікавих спікерів, влаштовують освітні та культурні проєкти.

Інтерактивні медіа зазвичай стосуються продуктів і послуг на цифрових комп'ютерних системах, які реагують на дії користувача

За невелику суму передплатникам надається можливість отримати розширений доступ до аналітики, закритих обговорень та інші преференції. Дехто з них також готовий фінансово підтримувати редакцію як спонсор, надаючи donation правильній справі. Хлопці вивели на чисту воду купу корупціонерів (так-так, вони й там є!), то чому б їм не допомогти?

Українці наразі ще не готові сплачувати за контент такого плану. Але ми до цього рухаємось. Адже вже звикаємо платити за IP-платформи й поступово відходимо від «піратського» кіно.

Це – єдина правильна модель, що дозволяє споживачеві розраховувати на гарантовано високий рівень якості контенту та об'єктивність подачі, а журналістам – дарує повну незалежність як від політиків і олігархів, так і грантодавців. Тож нам є до чого прагнути.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X