Унаслідок корпоративних війн страждають не лише підприємці, але й держава, – адвокатка Фролова

03.09.2020 17:56

В Україні заведено вважати, що корпоративні війни між співвласниками підприємств або між самими підприємствами – це справа внутрішня. Проте через ігнорування таких проблем держава може втрачати кошти, а люди – робочі місця. Про це 3 вересня в медіацентрі «СтопКор» під час засідання круглого столу на тему: «Антирейдерська міжвідомча рада з захисту бізнесу при Президентові України: пропозиції щодо механізму і регламенту роботи» заявила адвокатка Олена Фролова.

Frolova
Олена Фролова Фото: СтопКор

«У нас в державі заведено вважати, що корпоративна війна – це справа самих підприємців. Це не так. Коли це починається – страждає не тільки сам підприємець. Підприємство не може працювати – втрачаються робочі місця, держава втрачає податки. Не можна дотриматися позиції, що це внутрішня боротьба. З точки зору практичного застосування комісії усьому цьому можна запобігти. Адже, на жаль, зараз адвокати розв'язують проблеми, які вже розпочались. Очевидно, що в Україні немає механізму запобігання», – наголосила вона.

Фролова також конкретизувала проблеми, з якими доводиться стикатися представникам українського бізнесу.

«Дуже часто при спробах рейдерського захоплення учасники можуть не з'являтися на збори співзасновників, порушувати збори та процедуру, зривати їх будь-якими засобами. Комісія надає представника, який може фіксувати порушення, перебуваючи на зборах. Сукупність виявлених комісією порушень може ставати підставою для виключення учасника. Бізнесу потрібно допомагати.

Саме тому дуже важливо надати можливість безпосередньо спостерігати за порушеннями», – сказала вона.

Rusalina_press-conf1
Ініціативу бізнесменів підтримав президент Зеленський Фото: СтопКор

Фролова наголосила, що було б менше зловживань, якби комісія мала право ініціювати кримінальні провадження.

Як повідомляв «СтопКор» раніше, українські бізнесмени виступили під час круглого столу щодо небезпек, які загрожують українському бізнесу з ініціативою створення Антирейдерської координаційної міжвідомчої ради при Президентові України. За результатами заходу було надіслано відкритого листа до Офісу Президента з відповідною ініціативою учасників обговорення.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини