Умови тендеру на 5 мільйонів від ДП «Медичні закупівлі» прописали під фірму-фаворита, ― аналітики

13.05.2020 12:00

Черговий скандал довкола державних медичних тендерів: ДП «Медичні закупівлі України» закупило малярні костюми замість захисного одягу для лікарів. У ЗМІ керівник держпідприємства та представники фірми «Текстиль-контакт», яка й продала костюми сумнівної якості, ще й обурюються: чому ж МОЗ не оцінило їхнього бажання «зекономити» бюджетні гроші на захисті для медиків? Хто й навіщо прописує закупівлі під конкретних виробників? Дізнавалась Алла Легеза.

Нагадаємо, за інформацією міністра охорони здоров’я Максима Степанова, ДП «Медичні закупівлі» закупило костюми для захисту від будівельного пилу, але не від коронавірусної інфекції.

До слова, останній тендер «Медичних закупівель» ― чи не єдиний, що потрапив у поле зору громадськості. Та «СтопКор» детально проаналізував попередні закупівлі держпідприємства, які дають привід припустити, що тендери в цьому ДП часто прописували під конкретних виробників.

Зокрема, дискримінаційні вимоги присутні в тендері на майже 5 млн грн, де замовляли послуги з профілактики ВІЛ. У тендерній документації визначено вимогу про наявність 33 соціальних працівників з відповідним досвідом роботи. Тобто компанія, що не має саме 33 соціальних працівників, не може взяти участь у закупівлі. Деякі учасники тендеру писали скаргу замовнику, але держпідприємство не відреагувало на зауваження.

У тендерній документації містяться відверто дискримінаційні умови

Варто також звернути увагу на вимогу в тендері на півтора мільйона надати аналогічний договір із деталізацією за кодом ДК та запропонувати суму не менш як 100% від оголошеної очікуваної вартості, що є прямою дискримінацією. Адже замовник у цьому випадку взагалі не надав відповіді на скарги інших учасників торгів.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини