Укрзалізниця організувала чергову схему виводу коштів, – прокуратура

АТ «Укрзалізниця» закупила на понад 25 млн грн купила запчастин сумнівної якості для колій.

ukrzaliznicya, zapchastyny, koliyi
АТ «Укрзалізниця» закупила на понад 25 млн грн купила запчастин сумнівної якості. фото: прокуратура

«Укрзалізниця» замовила у афілійованого підприємства постачальника запчастини для рейкових колій. Як встановило слідство, виготовляв постачальник гумові прокладки замінюючи складні хімічні компоненти на найдешевші, щоб зменшити собівартість продукції і отримати в результаті надприбутки. Це підтвердили і лабораторні дослідження.

При використанні закупленої продукції поганої якості, що не відповідає вимогам ДСТУ, на «Укрзалізниці» можливі виникнення аварій та інших надзвичайних подій під час здійснення перевезень. До того ж передчасне псування прокладок призводить до збільшення витрат держпідприємства на придбання цієї продукції, повідомляє прокуратура Києва.

Регіональна філія «Південно-західна залізниця», що мала стежити за контролем закупівель та якості продукції ніяких дій не вжила, стверджують правоохоронці і перерахувала виробнику запчастин поганої якості понад 25 млн грн за товар.

Правоохоронці вилучили закуплений товар та вирішують питання, щодо накладення арешту на нього. Відкрито кримінальна провадження за фактом розтрати державних коштів службовими особами Регіональної філії «Південно-західна залізниця» при проведенні закупівлі прокладок для рейкових колій.

Корупційні справи «Укрзалізниці»: 

  • «Укрзалізниця» закупила запчастини в так званій ЛНР на 45 млн грн.  Громадянин Росії, користуючись корупційними зв’язками серед колишніх високопосадовців, налагодив постачання на «Укрзалізницю» запчастин для електровозів. За документами запчастини виготовляли на складах поблизу Києва, насправді ж їх робили на тимчасово окупованій території Луганської області.
  • СБУ встановила затримала екскерівника підрозділу АТ «Укрзалізниця», який підозрюється в привласненні 1 млн грн. Колишній посадовець організував схему розкрадання коштів, виділених на обслуговування машинних комплексів для реконструкції залізничних шляхів. Участь в привласненні коштів брали представники пов'язаних з ним комерційних структур. Щоб уникнути кримінальної відповідальності, зловмисник протягом тривалого часу переховувався.
  • В Україні судитимуть п’ятнадцять осіб причетних до розкрадання "Укрзалізниці" в особливо великих розмірах. Зловмисники привласнили кошти внаслідок псевдоремонту дизель-поїздів.
  • Служба безпеки України розкрила корупційну схему з закупівлі матеріалів для АТ “Укрзалізниця”. Повідомляється, що компанія витратила понад 200 млн грн на матеріали, які становили небезпеку для життя пасажирів, повідомляє пресслужба СБУ.
  • НАБУ розпочало обшуки в лікарнях «Укрзалізниці» через справу про заволодіння 60 млн гривень, які були виділені з COVID-фонду, передає УП.

Як повідомляв Стопкор раніше, регіональна філія «Південно-Західна залізниця «АТ «Укрзалізниця» провела тендер на добудову Дарницького моста в Києві, що виграло ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Автострада». Роботи мають виконати до кінця 2022 року. Дарницький міст добудують за 1,15 млрд грн

 

 

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини