Україну можуть притягнути до відповідальності за збитий MH17

02.10.2019 20:06

Увечері 1 жовтня нижня палата парламенту Нідерландів одностайно підтримала ініціативу партії "Християнсько-демократичний заклик" провести розслідування стосовно України. Про це повідомляє DW

Йдеться про справу збиття боїнга рейсу MH17. Депутати прагнуть з'ясувати, чому Україна не закрила свій повітряний простір над Донбасом на час бойових дій. За словами представника християнських демократів Кріса ван Дама, це розслідування важливе не тільки задля державної відповідальності, а й для родичів загиблих пасажирів.

"Важливо дізнатися, чи можна було запобігти тому, що трапилося, зрозуміти, що сталося. Йдеться і про справедливість, а також і про те, щоб зробити висновки на випадок нових аналогічних ситуацій", – наголосив ван Дам.

Водночас уряд на таку ініціативу парламентарів відреагував досить стримано. Міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок зазначив, що там не бачать необхідності у розслідуванні, але проти збору фактів для можливого його проведення Блок не заперечує.

Як зазначає Нідерландська мовна асоціація, Рада безпеки Нідерландів ще у 2015 році дійшла висновку, що Україні слід було закрити свій повітряний простір. Тоді літак рейсу MH17 полетів би до Куала-Лумпура іншим маршрутом і не був би збитий. Проте уряд Нідерландів у рамках міжнародного розслідування справи про знищення MH17 визнав за краще зберігати добрі відносини з Києвом.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X