Українцям розповіли, яких цін на продукти слід очікувати перед Новим роком

23.11.2017 12:30

Економіст Олег Пендзин попередив українців, що деякі продукти до Нового року варто придбати вже зараз. Однак різких цінових гірок він не прогнозує.

Новину передає "Преса України".

Український економіст Олег Пендзин заявив, що разючого підняття цін на продукти напередодні Нового року, ймовірно, не буде. За його словами, ціни на деякі продукти в Україні й так досягли свого піку. Однак деякі позиції у супермаркетах можуть здорожчати у зв'язку з негодою та сніговими заметами, які викликають проблеми з логістикою.

Експерт зауважив, що стабільною ціна залишиться на курятину, яка і так більша, у порівнянні з Литвою чи Польщею. Однак свинина дещо додасть у ціні, зокрема на традиційних сільськогосподарських ринках. Він прогнозує ріст на 3-4%.

"Ціна на яловичину за останній місяць практично стабілізувалася, хоча весь рік вона росла. Безпосередньо в передноворічні дні не варто боятися якогось серйозного зростання цін", – зауважив він.

Тим не менш, експерт не виключив, що такі популярні продукти, як ікра та шпроти додають у ціні 5%. Тим часом цитрусові повинні залишитись у нинішніх цінових рамках.

"Закупівельна ціна в цьому році на 30% менша, ніж в минулому. Тому, за великим рахунком, ціни на цитрусові будуть стабільними. У великих супермаркетах цитрусові будуть коштувати дешевше, ніж в минулому році", – зауважив Пендзин.

Підсумовуючи, він наголосив, що до новорічних свят ряд великих супермаркетів проводитиме вигідні акції. До слова, у листопаді минулого року відбулось зростання цін одразу на 17 одиниць продуктів з 23, які підлягають держмоніторингу.

Тим часом інші експерти вважають, що супермаркети та ринки все ж спекулюватимуть цінами, традиційно ігноруючи практику розвинених країн, які напередодні свят, навпаки, значно опускають ціни на продукти, зважаючи на те, що попит на товари та їжу і так зростає.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини