Українців очікує значне підвищення цін – звідки чекати удару

27.08.2019 10:59

Українські експерти прогнозують ослаблення національної валюти вже в середині вересня. Так, на кінець року очікують 27-28 гривень за долар. 

Експерти прогнозують суттєве здорожчання харчових продуктів

Про це повідомляє ряд українських видань.

Картопля буде вдвічі дорожчою, ніж минулого року. Але у вересні ще є можливість купити дешевше – 12-13 гривень за кілограм. Аналогічна ситуація і з цибулею. Зараз кілограм продають по 12-13, а де і по 16 гривень. В мішках – по 10. Експерти радять запасатися цибулею в жовтні - листопаді. Тоді буде дешевше.

Решта овочів – морква, капуста – виросли в ціні на 7-8 відсотків у порівнянні з минулим роком. Цінові рекорди знову б'є гречка. Адже крупи посіяли на 60 відсотків менше, ніж минулого року. Кілограм обійдеться у 25-30 гривень. Подорожчає також цукор.

Також варто чекати подорожчання хліба, адже він щороку дорожчає на 22-23 відсотки, при цьому всі продукти будуть тільки рости в ціні. Варто очікувати й подорожчання тютюнових виробів.

До всього іншого нафтопродукти – бензин, дизель, зріджений газ – дуже залежні від курсу долара. І оскільки зараз гривня міцна, то ніяких передумов для подорожчання немає.

Разом з тим осінь змушує згадати й про комунальні платежі. Фахівці вже попереджають, що в цілому вони виростуть на 15-20%. Першою подорожчає вода. Адже вона залежить від електроенергії. А згідно з новим законом про ринок електроенергії, водоканали повинні закупити електрику заздалегідь зі 100-відсотковою передоплатою.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини