Українці просаджують на інтернет-казино більше, ніж річний бюджет Києва

15.10.2019 18:47

Сума, яку витрачають українці на азартні ігри в інтернеті, дорівнює 60 млрд гривень, в той самий час річний бюджет Києва у 2019-ому році становить 57,4 млрд гривень. Про це розповів журналіст видання "Наші Гроші" Юрій Ніколов 15 жовтня на прес-конференції, присвяченій держрегулюванню грального бізнесу в Україні. Подробиці передає журналістка "СтопКору" Аліна Іскра.

Фото: СтопКор

"Є оцінка експертів, за якою обсяг ринку (грального бізнесу) становить десь мільярд євро на рік. Є інша оцінка, яка охоплює, скажімо так, оцінку того, що відбувається на ігрових сайтах, тут вже йдеться про суму до 60 млрд гривень на рік. Тобто це обсяг грошей, які граються, програються", – розповів Юрій Ніколов.

Зазначимо, що 1 жовтня Кабмін схвалив законопроєкт "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор". Понад 60% українців не підтримали ініціативу щодо легалізації грального бізнесу.

Водночас колишня державна уповноважена Антимонопольного Комітету України Агія Загребельська впевнена, що законопроєкт не зашкодить суспільству, а навпаки буде вигідний як державному бюджету, так і українцям.

"90 відсотків суспільства, ті, які не грають, мають отримати свій профіт. Наприклад, ці кошти можна направити на хороші цілі. Щоб за гроші від грального бізнесу будувались стадіони, школи, знімались українські фільми тощо", – зазначила Загребельська.

Фото: СтопКор

На її думку, після легалізації азартні заклади стануть безпечніші, тому що контролювати цю ланку будуть державні установи та єдині закони для кожного закладу:

"Питання "легалізувати чи ні" полягає насправді не в тому, чи буде цей товар в країні та чи буде здійснюватись обіг цього товару. Це питання полягає в тому, хто буде контролювати обіг цього товару. Тобто його буде контролювати держава в інтересах своїх громадян або його буде контролювати криміналітет з метою того, щоб заробляти на ньому ще більше коштів. Гральний бізнес як був, так і процвітає, але поза контролем держави. Якби держава контролювала цей бізнес, відповідна кількість гральних закладів була б суттєво обмежена і ми б не мали до них такого простого доступу. Ми всюди бачимо ломбарди, де можна здати праски, де можна здати порохотяги тощо. Якщо ми візьмемо розвинені країни, де гральний бізнес легалізований, то там, наприклад, навіть за 500 метрів від грального закладу не можна розміщувати банкомати".

Нагадаємо, що журналістка проєкту "СтопКор" викрила незаконний гральний бізнес на Київщині, а один з колишніх відвідувачів цих гральних закладів погодився розповісти те, про що бояться говорити місцеві.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини