Українського бізнесмена Бобогла очорнили у ЗМІ – той надав офіційну відповідь

Українського бізнесмена Андрія Бобогла спробували очорнити у ЗМІ. Зокрема, його компанію звинуватили у схемі зі скруткою ПДВ та крадіжці пів мільярда гривень. Публікації вийшли з так званої ботоферми, тобто ці медіа всі мають одну IP-адресу. При цьому журналісти навіть не спробували зв’язатись із підприємцем та взяти у нього коментар. «СтопКор» особисто поспілкувався з Бобоглом та з’ясував, як працюють в Україні замовні медійні кампанії. Право вирішувати, де правда, а де — ні, лишається за читачем.

Boboglo interview
Андрій Бобогло Ілюстрація: СтопКор

Зокрема, в матеріалі інтернет-ресурсу «Українське народне телебачення» йшлося про те, що нібито Бобогло через свої компанії облагодив схему зі скруткою ПДВ. Проте цим фактам не було надано підтвердження, а звинувачувана компанія Granex LLP взагалі не могла працювати із державними компаніями, оскільки директором фірми була громадянка Великої Британії. Працювати з держкомпаніями вона не могла через те, що не працювала в українському економічному просторі.

Автор статті також не дізнався про позицію самого Бобогла, звинувативши його в економічній афері.

«Усе, що в цій статті викладене, є брехнею, тому що, наприклад, на Кіпрі я не був два роки. Не був і не планую туди їхати навіть. З приводу Granex LLP, мовляв, Granex LLP у когось щось вкрала, то я взагалі ніколи в житті нічого не крав і проти мене не існує жодних кримінальних справ і тим більше щодо грабунків. Крадіжка у ДПЗКУ є державним злочином. Якщо податковий інспектор, на якого посилається автор статті, дійсно проінформував про якісь мої злочини, то отже, він їх приховав. І значить, він уже повинен бути фігурантом кримінальної справи про корупцію, якщо він приховує злочини, які я вчинив, бувши посадовою особою податкової. Ви розумієте, наскільки це абсурдно?» – наголошує сам Бобогло.

Крім того, автор, не врахувавши поважного віку підприємця, фактично звинуватив того у вживанні наркотиків, назвавши його «торчком».

«Щодо вживання наркотиків – це взагалі смішно. Мені 57 років. Ну, уявіть: людині йде 58-й рік, вона вживає наркотики та залишається живою. Напевно, треба було все-таки подивитися якісь мої елементарні біографічні дані, побачити, скільки мені років. При всьому цьому в 1998 і 1999 роках я переніс 5 операцій (серйозних, по 5 і 6 годин). У мене немає селезінки, у мене половина підшлункової, у мене немає одного метра тонкої кишки, у мене відтоді діагностовано серцеву недостатність третього ступеня. Тобто я чотири роки був інвалідом першої групи. Людина з моїми діагнозами якщо спробує вживати наркотики хоча б пів року – вона не буде жити. За весь час моєї роботи на зерновому ринку ніхто не підтвердить, що я з кимось чимось таким займався, вживав щось», – коментує Бобогло звинувачення.

За його словами, метою цієї публікації було банальне заробляння грошей – навіть без перевірки інформації абощо.

Чи намагалася редакція сайту зв'язатися з Бобоглом?

«Зі мною ніхто не спілкувався, ніхто не намагався зі мною зв'язатися. Якби вони інформацію про мене в податковій отримали, напевно, знайти мій номер теж не склало б проблем. Ніхто не намагався — це, мабуть, не треба нікому було. Питання в тому, щоб очорнити мою репутацію, моє ім'я. Завдання видно конкретно. Будь-яке спілкування зі мною вразило б. Тому що від першого до останнього слова все є брехнею».

Податкова не має права озвучувати подібні речі навіть журналістам, лише з дозволу самої компанії або особи, про яку йдеться. Чи запитувала щось податкова, чи, можливо, просила дозволу щодо надання інформації ЗМІ?

podatkova
Ілюстрація з відкритих джерел

«Звісно що ні. Мене оббрехали, і ніхто нічого не запитував».

Чи звертався підприємець до редакції задля спростування цієї інформації?

«Ті ресурси, на яких я все це побачив, як мені пояснив знайомий айтішник, – це просто ботоферма, у них у всіх одна IP-адреса. Тобто це навмисне було зроблено та вірусно розповсюджено. А потім ми почали копати глибше, юрист почав шукати та вийшов на «Українське національне телебачення».

Чи направляли адвокати скарги чи звернення?

«Юристи звернули увагу ресурсів на цей матеріал, звернулися до «УНТ» з проханням видалити його та публічно вибачитися на їхньому ж ресурсі. В іншому випадку – звернення до суду».

Чи був зворотний зв'язок?

«Ні, його не було».

Іншої інформації в ЗМІ про нібито нечесну вашу діяльність або ваших компаній немає. Є лише додаткова щодо засідання РНБО. Що то за стаття щодо санкцій?

«Це замовна стаття, тому що якби навіть РНБО мало список, за цей час його б уже опублікували. Я в цьому списку — «біла ворона», бо він стосується осіб, які займаються скруткою ПДВ».

Як взагалі здійснюються скрутки?

«Почну спочатку. От у нас є імпорт, коли в країну заїжджає товар. Наприклад, цигарки. До бюджету сплачується ПДВ. Потім якимось чином цей ПДВ цигарковий перетворюється на сільгосппродукцію, наприклад, робляться з них органічні добрива. З’являється сільгосппродукція, яку потім експортують та подають запит на відшкодування ПДВ. Це роблять компанії, в яких великі зобов’язання з повернення ПДВ, і вони таким чином їх зменшують. Я таким точно ніколи не займався. Такі дії приносять колосальні збитки державі. Тож коли відомі українські аграрії, люди, які займаються зерном, побачили мене в тому списку, то сказали, що мене туди навмисне запхали».

Кому це може бути цікаво? Мета – потопити бізнес чи вимагання коштів?

«Я думав і про те, і про те. Кому вигідно – точно не знаю. Можливо, хтось міг завадити в бізнесі. Вимагання – вторинне. Бізнес у мене зараз більше аналітичний, аніж організаційний. Можливо, навіть консалтинговий. Схоже, що я комусь заважаю своїм досвідом».

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини