Українські виробники медичного спецодягу об’єднались у спілку і просять законодавців убезпечити ринок від фальсифікату

У приватному будинку чи в гаражі: де насправді виготовляють медичне устаткування та засоби індивідуального захисту, які держава закуповує для лікарів бюджетним коштом? Журналісти виявили декілька фірм-«примар», які за лише за рік виграли тендерів на десятки мільйонів. А також низку підозрілих компаній, що торгують продукцією невідомого походження. Докладніше – у відеоматеріалі Марії Гураль.

Боротися з шахраями почали не лише активісти та правоохоронці, а й народні депутати, які намагаються на законодавчому рівні запобігти розповсюдженню підроблених засобів індивідуального захисту. У цьому їх підтримує й Громадська спілка «Біомедзахист», куди входять національні виробники сертифікованої та стандартизованої продукції.

«За наявної великої проблеми глобальної загрози населенню через пандемію, саме на території України всі національні виробники об’єднались у громадську спілку, яка виступає, насамперед, за захист населення, захист медиків, всіх людей, які працюють з загрозою інфекційних агентів та біобезпекою України», – розповідає голова громадської спілки «Біомедзахист» Оксана Маркова.

ziz9
Оксана Маркова Фото: СтопКор

Попри те, що в Україні існує достатня кількість підприємств, які виготовляють якісну продукцію, чимало тендерів на закупівлю ЗІЗ і досі продовжують вигравати сумнівні компанії. Врешті-решт медики, надягаючи такі комбінезони та халати, ризикують власним здоров'ям та життям. Понад те, в разі їхнього інфікування в зоні ризику опиняються й десятки звичайних людей.

21-е століття довело: супергерої – це не персонажі коміксів з надприродними здібностями, а звичайні люди, які кладуть власне життя, щоб врятувати тисячі інших. І все, чого вони потребують самі, – це щонайменше якісного захисту медичним спецодягом.

Наразі «СтопКор» вже розпочав підготовку ексклюзивного матеріалу про фейкові та підозрілі компанії, які торгують невідомими засобами індивідуального захисту. Тож незабаром чекайте на нові викриття. І підписуйтесь на наш ютуб-канал, аби не пропустити.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини