Українські Карпати перетворюють на Сахару – з однієї лісосіки крадуть лісу на 700 тисяч гривень (відео)

31.08.2018 15:04

Кінцева точка подорожі, в яку вирушили журналісти «СтопКору» - державне підприємство «Свалявське лісове господарство». Територія складає 45 тисяч га лісу. Два роки тому підприємство отримало міжнародний FSC сертифікат. Провідником журналістів став інсайдер – пан Іван. Чоловік родом зі Сваляви, і про проблеми цього господарства знає не з чуток.

«Бачите, тут був трактор, який утік. Тут вантажився, безпосередньо, автомобіль, який ми зупиняли з поліцією. Зверніть увагу на колір води, яка знаходиться біля верхнього складу, де збирають ліс. Вона просто жовта – паливно-мастильні матеріали потрапляють у воду, яку потім споживає населення», - показує пан Іван.

Загалом, знімальна група не зустріла жодної ділянки, на якій не було бодай одного порушення.

А от і ділянка вирубки, тобто лісосіка. Відразу видно, що робочі були, оскільки так втікали, що залишили навіть свій робочий одяг. Діляночний стовбець є, видно, що він довго тут стоїть, але жодної інформації про рубку – немає.

«На одній ділянці такій ось крадуть по 500 кубів… В грошовому еквіваленті 700 тисяч на одній лісосіці краде наш держлісгосп», - коментує Іван Годя.

А ось уже Полянське лісництво. Це вже фактично праліси, і тут почали вирубувати столітні дуби. По периметру немає жодних ознак про те, що ця рубка законна. Клеймо означає, що дерево підготували до вирубки. За підрахунками Івана, тут мають вирубати понад сто здорових дубів. З технікою безпеки також проблеми – робочі працюють без спецодягу, пояснюючи, нібито їм жарко.

Як на виявлені факти порушень реагує керівництво лісгоспів – дивіться у спеціальному розслідуванні «СтопКору»:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X