Українець займається виробництвом біогумусу по всьому світу

09.01.2020 10:37

Український технолог за фахом Михайло Бондаренко займається виробництвом біогумусу протягом 13 років та відкриває свої ферми по всьому світу.

"Ми використовуємо коров’ячий і кінський гній у співвідношенні 50% на 50%. За допомогою спеціального обладнання перемішуємо складові у однорідну масу, стабілізуємо показники Ph і запускаємо червоного каліфорнійського хробака, який все переїдає", - розповідає фермер.

Наразі Бондаренко розробляє черговий екологічний проект з виробництва сухих (гранульованих, сумішей) і рідких добрив для ґрунту.

Цікавість до біогумусу – органічного добрива, яке утворюється у результаті життєдіяльності черв'яків, Михайлу Бондаренку прищепив дід. Першу верміферму українець запустив у 2014 році у Хмельницькому. Потім аналогічні проекти виробництва з'явилися у Полтаві, Сумах, Запоріжжі, Миколаєві, Одесі, передає "AgroReview".

У 2018 році перша верміферма з'явилась за кордоном, в Узбекистані, згадує Михайло Бондаренко.

"Фермер Тахер Аке побачив на YouTube один з моїх роликів, зв'язався зі мною, приїхав і придбав нашу продукцію: біогумус у сухому вигляді і рідкий гумат з біогумусу. Через два місяці надійшла пропозиція під ключ запустити завод із виробництва рідких гумінових добрив і, відповідно, верміферму – ми впоралися за 9 днів", – розповів технолог.

Михайло Бондаренко також відкрив верміферму у Португалії та Італії. У майбутньому технолог планує розширити ринок на інші країни Євросоюзу та Азії.

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини