Українцям варто очікувати на здорожчання алкоголю

Мінекономіки розробило проєкт щодо підняття мінімальних цін на алкогольну продукцію.

Alkogol podorozhchae
В Україні зростуть ціни на алкоголь Фото: fbc.ua

Інструмент мінімальних роздрібних цін, разом із показниками вартості і якості, забезпечує конкуренцію на ринку алкогольних напоїв. Це має вберегти легальних виробників від конкуренції з боку тіньового ринку, розповів заступник міністра Сергій Теленик.

Підняття цін зумовлено подорожчанням сировини та матеріалів, що використовуються при виробництві напоїв.

Сергій Теленик також додав, що наразі Мінекономіки опрацьовує можливості удосконалення механізму розрахунки мінімальних роздрібних цін. Наскільки піднімуться ціни, в міністерстві не уточнили.

Останнє регулювання відбулося у січні 2021 року. Тоді мінімальна роздрібна ціна на українські вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані) підвищилася на 20 гривень за пляшку 0,7-0,75 літра (із 89 до 109 гривень).

Як повідомляв "СтопКор" раніше, 68 % українців вживають алкоголь, а 1% з них п’є спиртне щодня. Найбільш популярними напоями є вино, пиво та горілка.

А Георгій Мазурашу запропонував Верховній Раді заборонити продаж алкогольних та тютюнових виробів у супермаркетах, де здійснюється торгівля продуктами харчування, дитячими та спортивними товарами. Відповідний проект було зареєстровано 19 липня.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини