Українців змусять платити за домашніх улюбленців – законопроєкт 3796

Продай собаку – заплати за газ? Схоже, ця порада від нардепа Брагара знайшла неочікуване продовження: у Верховній Раді тепер пропонують поставити на облік не лише сільськогосподарських, а й домашніх та навіть безпритульних тварин. Відповідний законопроєкт вже зареєстрований під номером 3796. Чи треба буде відтепер платити за собак і кішок, – спитала у нардепів Любов Данча.

Зауважимо, якщо зараз до переліку тварин, яких треба обов’язково реєструвати та ідентифікувати, входить лише сільськогосподарська худоба, то новий документ включає сюди й домашніх, диких та безпритульних тварин.

Щоправда, єдиної думки стосовно закону немає навіть у представників монобільшості.

Якщо Микола Тищенко в цілому підтримує документ, то його колега Олександр Качура вважає законопроєкт абсурдним. На його думку, сама ідея обліку та ідентифікації тварин непогана, але пропозиція щодо появи нових приватних компаній, які мають здійснювати ці види діяльності, створює сприятливий фон для корупції.

Sobachi_Skhemy2
Нардеп Качура вважає законопроєкт абсурдним Фото: СтопКор

Євген Брагар, який свого часу прославився пропозицією сплачувати за комунальні послуги елітними собаками, розповідає: має кішку Марту, взяв її у зоозахисниці через репост. Платну реєстрацію улюбленців називає «схематозом».

Сплачувати за кожну тварину 170 гривень – недоцільно, додає Іван Шинкаренко. На його думку, собаки обов’язково мають підпадати під облік, особливо у великих містах, а от чипувати папуг чи хом’ячків – необов’язково.

На сьогодні є набагато серйозніші питання, ніж змушувати громадян реєструвати своїх улюбленців, наголошує представник «Європейської солідарності» Олег Синютка. Загалом нардепи сходяться у думці, що цього пленарного тижня проєкт №3796 навряд чи буде проголосований.

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини