Українців застерегли дивитись на сонячне затемнення правильно: як це зробити

10.06.2021 12:50

10 червня в Україні можна буде спостерігати рідкісне природне явище кільцеве сонячне затемнення. Називають його також "вогняним кільцем". Проте, спостерігати його потрібно правильно, інакше можна завдати шкоди очам. 

sonyache zatemnennya
Фото: LM Neuquen

Важливо розуміти, що дивлячись прямо на Сонце незахищеним оком ви можете серйозно травмувати рогівку, тож головним правилом є не дивитися на Сонце довше 15 секунд. Важливо використовувати захист для очей, але він обов'язково повинен бути правильним, в іншому випадку ви ризикуєте зазнати суттєвих ушкоджень, пише "24 Техно".

Що не можна використовувати для спостереження сонячного затемнення:

  • не використовуйте сонцезахисні окуляри;
  • поляризаційні окуляри для 3D теж не підійдуть;
  • не використовуй фотоплівки або рентгенівські знімки (підходить лише стара 35мм чорнобіла плівка із срібною емульсією);
  • не використовуйте для захисту спеціальні окуляри для зварювання.

Коли сонячне затемнення відбудеться в Україні

Спостерігати "вогняне кільце" можна буде у четвер, 10 червня. Максимальної фази затемнення досягне о 13:41:51 за Києвом. Триватиме процес затемнення майже годину і завершиться приблизно о 14:30.

Варто зазначити, що затемнення Сонця відбувається, коли Місяць знаходиться між Сонцем і Землею і тим самим затьмарює сонячне світло.

Востаннє сонячне затемнення українці могли спостерігати 21 червня 2020 року. Наступне зможуть побачити 25 жовтня 2022 року. 

Читати також:
Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини