Україна за рік 19 разів повідомляла МАГАТЕ про радіоактивні матеріали

14.04.2021 01:49

Про це йдеться в доповіді Державної інспекції ядерного регулювання про стан ядерної та радіаційної безпеки в Україні у 2020 році, представленій 13 квітня в інформагентстві Укрінформ.

"У рамках обміну інформацією з базою даних МАГАТЕ щодо інцидентів та незаконного обігу ядерних та інших радіоактивних матеріалів протягом 2020 року направлено 19 інформаційних повідомлень про випадки виявлення в Україні у незаконному обігу радіоактивних матеріалів", - повідомляє Держатомрегулювання.

Так, зокрема, було зафіксовано 7 інцидентів з виявленням джерел іонізуючого випромінювання. 11 джерел іонізуючого випромінювання було виявлено у незаконному обігу. Також було встановлено 4 випадки радіоактивного забруднення металобрухту.

Крім того, у 2020 році з незаконного обігу було вилучено 56 радіоізотопних димосповіщувачів типу РІД, що мають у своєму складі радіоактивний ізотоп Pu-239.

Як зауважили в Держатомрегулюванні, йдеться, зокрема, про випадки постачання радіоактивно забрудненого металобрухту природними радіонуклідами на підприємства; крадіжки з підприємств; виявлення забруднених радіонуклідами матеріалів у посилках; на складах металобрухту. Також зупинено кілька спроб провезення радіоктивних матеріалів через кордон України.

Джерело: Укрінформ

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube і Twitter і Instagram!

Коментарі

Інші новини